VIDEO Hamšík skvelou asistenciou poslal Neapol do vedenia: Cenné víťazstvo nad AS Rím

Marek Hamšík v súboji o loptu Marek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: TASR

RÍM- Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 27. kola talianskej Serie A na pôde AS Rím 2:1. Tretí Neapolčania po cennom triumfe stiahli v tabuľke stratu na druhých "vlkov" na dva body.

Na Stadio Olympico dostal hostí do vedenia v 26. minúte belgický útočník Dries Mertens. Po výbornej prihrávke od slovenského kapitána SSC Mareka Hamšíka sa vyhol ofsajdovej pasci a v úniku chladnokrvne rutinérskym podkopnutím lopty cez domáceho brankára dostal hostí do vedenia.

Ten istý hráč v 50. minúte zvýšil na 2:0, keď si výborne nabehol spoza obrancu na perfektný center Lorenza Insigneho a doklepol loptu za bezmocného poľského brankára domácich Wojciecha Szczesného. V závere v 89. minúte znížil domáci holandský stredopoliar Kevin Strootman a AS mohutne tlačil. No hostí zachránil výbornými zákrokmi španielsky brankár Pepe Reina. Hamšík hral do 79. minúty.

Janovská Sampdoria doma zdolala Delfino Pescara 3:1. V drese domácich absolvoval plnú zápasovú minutáž slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

AC Miláno potvrdilo úlohu favorita a Chievo Verona zdolalo na domácom trávniku 3:1. Lídrom ofenzívy bol dvojgólový kanonier Carlos Bacca, ktorý mal šancu na hetrik, ale nepremenil pokutový kop. Slovenský reprezentant Juraj Kucka nastúpil za AC v 79. minúte.

AS Rím - SSC Neapol 2:1 (0:1)
Góly: 89. Strootman - 26. a 50. Mertens
/za hostí M. HAMŠÍK hral do 79. min./

Sampdoria Janov - Delfino Pescara 3:1 (1:1)
Góly: 18. Fernandes, 58. Quagliarella, 68. Schick - 32. Cerri
​/za domácich M. ŠKRINIAR odohral celý zápas/

AC Miláno - Chievo Verona 3:1 (1:1)
​Góly: 24. a 70. Bacca, 82. Lapadula (11 m) - 43. de Guzman (11 m) /za domácich J. KUCKA od 79. min/

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol AS Rím