Hamšík s Neapolom velebia famózneho Reinu: VIDEO superzákroku, ktorý mal cenu zlata!

Pepe Reina bravúrnym zákrokom zachránil cenné víťazstvo NeapolaPepe Reina bravúrnym zákrokom zachránil cenné víťazstvo Neapola Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím na vlastnom ihrisku podľahli hráčom Neapola 1:2 v sobotňajšom šlágri 27. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Najväčšiu zásluhu na triumfe hostí mal dvojgólový Dries Mertens, tím okolo slovenského kapitána Mareka Hamšíka však po zápase musel ruky nohy bozkávať aj skúsenému brankárovi Pepemu Reinovi (34).

Nestarnúci španielsky brankár, ktorý si už okrem iného vyskúšal aj pôsobenie v Barcelone, Bayerne či Liverpoole v šlágri potvrdil, že ani zďaleka ešte nepatrí do starého železa. Rozhodca v Ríme nastavoval až päť minút a na konci 93. sa Reina musel poriadne vyznamenať, keď za stavu 2:1 pre Neapol aj za pomoci brvna na dvakrát superzákrokom upratal loptu do bezpečia. Týmto parádnym reflexom prakticky zachránil pre SSC veľmi cenný a dôležitý trojbodový zisk.

Pepe Reina bravúrnym zákrokom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Slovenský kapitán "partenopei" Hamšík, ktorý hral do 79. minúty prispel k výhre SSC asistenciou na úvodný gól Mertensa. Čestný úspech "vlkov" zaznamenal Kevin Strootman. Neapol figuruje na tretej priečke v ligovej tabuľke, na druhý AS Rím má po cennom triumfe už len dvojbodové manko. Zo zaváhania Rimanov sa teší líder Juventus Turín, ktorý má o sedem bodov viac ako AS a k dobru nedeľňajší duel na pôde Udine.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol AS Rím Pepe Reina
  • Zdroj: SITA, športky