VIDEO Nečakaná prehra Herthy aj s Dudom a Pekaríkom, čierna séria Eintrachtu pokračuje

Hráči Hamburgu oslavujú gólHráči Hamburgu oslavujú gól Zdroj: hsv.de

FRANKFURT – V úvodnom nedeľnom stretnutí 23. kola najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy prehral Frankfurt na domácom štadióne s Freiburgom 1:2. Čiernu sériu bez jediného bodu tak natiahol už na štyri zápasy.

Hertha Berlín v základnej zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom prehrala v Hamburgu 0:1. Ondrej Duda vybehol v drese hostí do zápasu v 52. minúte, keď vystriedal Niklasa Starka.

Kým Hertha prišla do Hamburgu po dvoch zápasoch bez porážky, keď okrem iného dokázala remizovať 1:1 s prvým Bayernom, domáci boli v úplne odlišnej situácii. Pred vlastnými fanúšikmi nastúpili prvýkrát od hanebného výprasku 0:8 v Mníchove, ktorým vyrovnali najvyššiu prehru v histórii klubu.

Hamburg ale potvrdil, že aj v nepodarenej sezóne sa mu doma darí a vďaka gólu Ekdala zo 77. minúty si predĺžil sériu neporaziteľnosti na šesť zápasov (4 výhry, 2 remízy). V tabuľke síce stále zostal v zostupovom pásme, bodovo sa však dotiahol na pätnásty Wolfsburg, ktorému patrí posledné miesto zaisťujúce záchranu.

Hertha naopak premárnila možnosť stiahnuť náskok na štvrtú priečku, ktorá znamená štart v predkole Ligy majstrov. Za Hoffenheimom berlínsky celok zaostáva o štyri body.

Eintracht Frankfurt – SC Freiburg 1:2 (1:1)
Góly: 11. Hrgota – 25. a 59. Niederlechner

Hamburger SV – Hertha Berlín 1:0 (0:0)
Gól: 77. Ekdal