VIDEO Mladý Talian šokoval svet: Neuveriteľným výkonom napodobnil legendárneho Ševčenka

Andrea Belotti Andrea Belotti Zdroj: soccersouls.com

TURÍN - Taliansky futbalový útočník v službách FC Turín Andrea Belotti strelil hetrik v priebehu ôsmich minút v nedeľňajšom stretnutí 27. kola Serie A proti Palermu (3:1).

Dvadsaťtriročný futbalista dosiahol najrýchlejší hetrik od roku 2000, vtedy zažiaril legendárny útočník AC Miláno Andrij Ševčenko. Ukrajinec na hetrik potreboval sedem minút.

Belotti najprv v 73. min vyrovnal hlavičkou po rohovom kope Juana Iturbeho. O tri minúty neskôr strelil víťazný gól duelu, keď sa pri priamom kope Adema Ljaliča odpútal od obrancu a z voleja prekonal chorvátskeho brankára Palerma Josipa Posavca. Belotti hetrik zavŕšil v 81. min, opäť po priamom kope Ljaliča z veľkého uhla sa uvoľnil pri vzdialenejšej žrdi a hlavičkou nedal Posavcovi šancu na úspešný zákrok.

"Tie tri góly boli šialené. Jeden bol krajší ako druhý," povedal na margo mladého útočníka prezident FC Turín Urbano Cairo. Rodák z Calcinate je s 22 gólmi aktuálne najlepším strelcom Serie A; Edin Džeko, resp. Gonzalo Higuaín strelili o tri góly menej.

Andrea Belotti nedávno podpísal zmluvu s FC Turín až do roku 2021. Kontrakt zahŕňa aj výkupnú klauzulu v hodnote 100 miliónov eur. "Ak by sme klauzulu v jeho zmluve riešili teraz, chcel by som ju vo výške 150 miliónov eur," uviedol pre Sky Sport Italia Cairo. "Ak bude pokračovať v skvelých výkonoch, budeme musieť klauzulu navýšiť," s úsmevom na tvári ho podporil aj tréner Siniša Mihajlovič. "Počkáme a uvidíme, či bude niekto ochotný zaplatiť takú sumu. Dúfam, že nie, pretože chcem, aby hral u nás," dodal prezident "Tora".

O Belottiho služby prejavil záujem anglický Arsenal, "kanonieri" dokonca poslali v januári do Turína aj konkrétnu ponuku. "Nedosiahla skutočnú hodnotu hráča," vyhlásil vtedy športový riaditeľ FC Turín Gianluca Petrachi.

Viac o téme: FC Turín Andrij Ševčenko Andrea Belotti