VIDEO Niečo sa na Slovensku naučil: Bývalý kanonier AS Trenčín zahviezdil v Amerike!

Fanendo Adi v americkej MLS zažiaril v drese PortlanduFanendo Adi v americkej MLS zažiaril v drese Portlandu Zdroj: timbers.com/Craig Mitchelldyer

PORTLAND - Niekdajší útočník úradujúceho slovenského majstra AS Trenčín Fanendo Adi aj po odchode do americkej MLS potvrdzuje, že jednoznačne má svoju kvalitu. V drese tímu Portland Timbers sa hviezdnym výkonom zaskvel hneď v úvodnom vystúpení začínajúcej ligovej sezóny MLS.

Nigérijský kanonier dostal na hrote domáceho útoku príležitosť hneď od úvodného výkopu aj keď jeho hviezdne chvíľky prišli až v úplnom závere. Adi sa presadil v 91. a 93. minúte zápasu, keď dvomi prekrásnymi gólmi pečatil jasný triumf domáceho Portlandu.

Timbers po polčase vyhrávali po góle Oluma iba 1:0, v druhom dejstve však zásluhou dvoch gólov Valeriho navýšili vedenie na 3:1, keďže skórovali aj hostia. V závere však prišla hviezdna chvíľa niekdajšieho kanoniera AS Trenčín, ktorý prečatil domáci triumf nad Minnesotou na konečných 5:1 a posunul tak svoj tím na čelo ligovej tabuľky.
Viac o téme: MLS Fanendo Adi Portland Timbers
  • Zdroj: športky