Cíger zháňal reprezentantov v zámorí: Telefonáty mladým puškám, Hossa už má toho dosť

Zdeno Cíger
Zdeno Cíger

BRATISLAVA - Majstrovstvá sveta 2017 sa každým dňom blížia, a preto sa začína špekulovať o kádri Slovenska. Hráčov v NHL už nemáme toľko, ako tomu bolo pred desiatimi rokmi. Práve preto je každý jeden nesmierne cenný. Zdeno Cíger v práci nikdy neprestáva a pripravuje sa dlhé mesiace pred začiatkom. Teraz priznal, že už prebehli prvé rozhovory s hráčmi zo zámoria.

Slovenských mien v NHL nie je veľa. Z mladých hráčov sa v tejto sezóne výborne presadil predovšetkým Richard Pánik, ktorý sa môže stať aj najproduktívnejším Slovákom. Marián Hossa má momentálne bodovo slabšie obdobie a náskok pred Pánikom má už iba jednobodový. Dobre sa chytil aj Peter Cehlárik. Hoci stále čaká na svoj prvý gól v NHL, tréner Bruins je s jeho výkonmi spokojný.

"V pondelok sme hovorili s Rišom Pánikom, Majom Hossom a Marekom Hrivíkom. Dobre vieme, že sa musia plnohodnotne sústreďovať na NHL, takže ich nechceme príliš otravovať. Liga je veľmi náročná a majú toho dosť. Vždy záleží, ako sa vyvinie situácia, kto sa dostane do play off. U mladých chlapcov, ako je napríklad Cehlárik, navyše nevieme, či ich nepošlú na farmu. Momentálne sa Pánik aj Cehlárik ukazujú veľmi dobre, majú formu. Hrajú veľa a to je podstatné. Tak či tak si však musíme počkať minimálne do konca základnej časti. povedal Zdeno Cíger v rozhovore pre Pravda.sk.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie priznal, že prvý prípravný kemp odštartuje už 20. marca, no zloženie tímu je zatiaľ záhadou.

Nereálne vyzerá štart skúseného veterána Mariána Hossu, ktorý už toho v reprezentačnom drese nakorčuľoval dosť. "S Mariánom Hossom sme sa o tom bavili otvorene. Už má svoj vek, a tak má plné právo povedať, že toho má dosť. U neho je asi minimálna šanca, že by prišiel. Asi s ním nemôžeme počítať. Snaží sa však podporiť mladších chalanov, ktorých má okolo seba. Bavia sa aj o národnom tíme, čo je pre nás pozitívne," dodal Cíger.

Cígera teší aj návrat Petra Budaja do najlepšej ligy sveta. Rozhodne jeho cestu sleduje. Nevylúčil, že sa môže predstaviť aj v reprezentácii.


Tagy: Marián Hossa Richard Pánik Slovensko Peter Cehlárik Zdeno Cíger

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA