Detva bližšie k titulu: Proti Skalici zvládla aj druhý finálový duel

HC 07 Orin Detva - HK Skalica HC 07 Orin Detva - HK Skalica Zdroj: prvaliga.sk

DETVA - Hokejisti HC 07 Orin Detva zvládli aj druhý duel finále play off Budiš I. ligy, keď v utorok na domácej pôde zdolali HK Skalica 3:1 a v boji o titul tak vedú už 2:0 na zápasy.

Druhý finálový duel mal od úvodu vyrovnanejší priebeh ako prvé vzájomné stretnutie. Hralo sa aktívne na oboch stranách a mužstvá si vyskúšali aj početné výhody. Ako prví udreli hostia v 10. minúte. Orčík Kučerovu strelu ešte vyrazil, ale na dorážku Pavešica už bol prikrátky - 0:1. Druhé dejstvo poznačili časté vylúčenia, aktívnejší boli domáci hráči, no Petríka v skalickej bránke neprekonali. Podarilo sa im to až v tretej časti, keď tromi gólmi otočili duel a tešili sa z druhého triumfu v sérii. O presné zásahy sa postarali v 44. minúte Petro, o štyri neskôr v presilovke Říha a v 60. min upravil na konečných 3:1 do prázdnej bránky Žilka.

Hokej - Budiš I. liga - play-off - finále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - utorok:

HC 07 Orin Detva - HK Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) - stav série 2:0
Góly: 44. J. Petro, 48. L. Říha, 60. J. Žilka - 10. Pavešic, 700 divákov

Viac o téme: HC 07 Orin Detva HK Skalica