FOTO United si zahral na oranisku hodnom druhej ligy: Trávnik bol katastrofálny!

Tréner Manchesteru United José Mourinho v zápase proti tímu FK Rostov
Tréner Manchesteru United José Mourinho v zápase proti tímu FK Rostov

ROSTOV - Futbalisti Manchestru United v úvodnom osemfinále Európskej ligy 2016/2017 na pôde Rostova neudržali jednogólový náskok. Tréner José Mourinho však považuje remízu 1:1 za dobrý výsledok pred odvetou. Portugalský kormidelník na pozápasovej tlačovke zdôraznil, že na nekvalitnom trávniku nemohlo jeho mužstvo podať lepší výkon.

"V daných podmienkach to bolo z našej strany veľmi dobré vystúpenie. Na zlom trávniku sme nemohli poriadne kombinovať. Hrali sme to, čo sme potrebovali a zápas sme mali pod kontrolou. Škoda chyby v defenzíve, ktoré nás stála víťazstvo," povedal Mourinho pred zápasom vyhlásil, že trávnik v Rostove je v rovnakom stave, v akom jeho zverenci vlani v lete odmietli odohrať prípravné stretnutie proti Manchestru City v Číne.

Kouč "červených diablov" dlho zvažoval, či od začiatku nasadí Henricha Mchitarjana, ktorý sa iba nedávno vrátil do súťažného kolotoča po pauze zavinenej zranením. Arménsky reprezentant napokon nastúpil v základnej jedenástke a v 35. minúte poslal hostí do vedenia. Ideálnu pozíciu na skórovanie mu pripravil spätnou prihrávkou Zlatan Ibrahimovič. V 53. minúte sa ale Aleksandr Bucharov vyhol ofsajdovej pasci a pohotovo vyrovnal.

"Do poslednej chvíle sme sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu. Nechcem príliš hovoriť o trávniku, ktorý bol katastrofálny pre oba tímy. Pre fanúšikov, ktorí merali cestu na štadión i pre tých pred televíznymi obrazovkami to nebol príliš zaujímavý zápas," priznal Mchitarjan, ktorý hral do 57. minúty, keď ho vystriedal Anthony Martial.

V takomto stave bol nekvalitný trávnik pred samotným zápasom


Tagy: José Mourinho Henrich Mchitarjan Anthony Martial Manchester United CF

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR, Facebook; Video: Playwire

DISKUSIA