VIDEO Hamšík s Neapolom dosiahol povinné víťazstvo, Inter si zgustol na Atalante

Lorenzo Insigne dvomi gólmi prispel k triumfu NeapolaLorenzo Insigne dvomi gólmi prispel k triumfu Neapola Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom zdolali v nedeľnom dueli 28. kola talianskej Serie A na domácej pôde Crotone Calcio bez väčších problémov 3:0 a poskočili na priebežné druhé miesto ligovej tabuľky.

Pod triumf Neapola sa dvoma presnými zásahmi podpísal Lorenzo Insigne, prvý dosiahol v 32. minúte z pokutového kopu. Slovenský reprezentačný stredopoliar Hamšík odohral v drese SSC celý zápas.

V ďalšom súboji Inter Miláno deklasoval na San Sire Atalantu Bergamo 7:1. "Nerazzurri" položili základ triumfu už v prvom polčase, v ktorom nastrieľali hosťom päť kúskov. Až dvaja hráči Interu sa blysli tromi gólmi, argentínsky útočník Mauro Icardi dosiahol čistý hetrik v priebehu desiatich minút prvého polčasu, jeho krajan Ever Banega skompletizoval hetrik v 68. minúte.

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí Bologna zvíťazila na pôde Sassuola najtesnejším rozdielom 1:0.

Palermo - AS Rím 0:3 (0:1)
Góly: 22. El Shaarawy, 76. Džeko, 90.+ Bruno Peres

Sassuolo Calcio - FC Bologna 0:1 (0:0)
Gól: 58. Destro

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 7:1 (5:1)
Góly: 17., 23. a 26. (druhý z 11 m) Icardi, 31., 34. a 68. Banega, 52. Gagliardini - 42. Freuler

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Kalinič

SSC Neapol - Crotone Calcio 3:0 (1:0)
Góly: 32. a 70. Insigne (prvý z 11 m), 66. Mertens (Z 11 m)