Cibulková zvládla tuhý boj a mieri do osemfinále: Fantastický obrat proti Plíškovej!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: Profimedia

INDIAN WELLS - Slovenská tenistka Dominika Cibulková je už osemfinalistkou hlavnej súťaže dvojhry na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (8. - 19. marca, dotácia 7 699 423 USD, tvrdý povrch Plexipave).

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka ako piata nasadená hráčka podujatia v nedeľňajšom súboji šestnásťfinálového 3. kola zdolala v areáli Tennis Garden v lokalite Coachella Valley o tri roky mladšiu českú ľaváčku Kristýnu Plíškovú po tuhom boji za 168 minút 2:6, 7:6 (5), 7:6 (4).

V rozhodujúcom treťom sete Cibulková odvrátila mečbal v maratónskom desiatom geme a hneď v nasledujúcej hre zobrala súperke servis a podávala na víťazstvo v zápase. Plíšková sa však nevzdala a na šiesty pokus dosiahla rebrejk. Tajbrejk už vyznel jasne v prospech Slovenky, ktorá viedla 4:1 aj 2:5 a druhým premeneným mečbalom ukončila prvý vzájomný zápas týchto dvoch hráčok.

Držiteľka ôsmich singlových trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne Cibulková hrá na tomto podujatí deviaty raz v kariére. Miestne maximum v podobe štvrťfinále dosiahla pred troma rokmi, prehrala vtedy s Číňankou Na Li 3:6, 6:4, 3:6.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka v dueli o účasť v najlepšej osmičke nastúpi proti Ruske Anastasii Pavľučenkovovej, nasadenej ako devätnástej, s ktorou má tesne priaznivú bilanciu 5:4 vďaka šnúre troch úspechov. Posledný sa zrodil vlani na tvrdom povrchu v Dauhe.

Dvojhra - 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR-5) - Kristýna Plíšková (ČR)  2:6, 7:6 (5), 7:6 (4) za 168 minút

Karolína Plíšková (ČR-3) - Irina-Camelia Begová (Rum.-29) 6:4, 7:6 (2)
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) - Kayla Dayová (USA) 3:6, 7:5, 6:2
Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) - Roberta Vinciová (Tal.-26) 6:2, 2:6, 6:1
Elina Svitolinová (Ukr.-10) - Daria Gavrilovová (Aus.-24) 6:2, 6:1
Caroline Garciová (Fr.-21) - Johanna Kontová (V. Brit.-11) 3:6, 6:3, 7:6 (1)
Timea Bacsinszká (Švaj.-15) - Kiki Bertensová (Hol.-18) 6:3, 5:7, 7:6 (8)
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-19) - Barbora Strýcová (ČR-17) 6:3, 6:2

Viac o téme: Dominika Cibulková