Cibulková ušla hrobárovi z lopaty: Jasne povedala, čo ju zachránilo v česko-slovenskej dráme!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

INDIAN WELLS - Slovenská tenistka Dominika Cibulková na prestížnom turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells (tvrdý povrch, dotácia 7.699.423 USD) vyhrala v 3. kole dvojhry ako piata nasadená nad Češkou Kristýnou Plíškovou 2:6, 7:6 a 7:6. Trojsetová bitka trvala Zápas trval 2:50 h.

"Už som aj zabudla, že som odvrátila mečbal! Bojovala som, bojovala a bojovala o každučký bod. Dnes to proti Kristýne veru nebolo jednoduché. Veľmi dobre podávala a celkovo zahrala naozaj kvalitne. Dlho mi trvalo, kým som našla rytmus, ale potom som sa predsa len dostala do zápasu a prízvukovala som si, že musím ísť po každej loptičke, aby som zavŕšila obrat. Napokon som to zvládla a som z toho veľmi šťastná," citoval víťazku web Tenisovej asociácie žien (WTA).

"Kristýna si počínala fakt dobre, nemala čo stratiť. Aj som očakávala, že jej to takto pôjde. Posielala mi ploché údery, chodila do toho a jej servis bol veľkou výhodou. Podávala úžasne až do stavu 6:2, 5:3 z jej pohľadu, priam beštiálne!" rekapitulovala Cibulková. Slovenka skončila s pomerom "winnerov" a nevynútených chýb 41:38, Češka 64:50.

"Bol to čistý boj. Výmeny nevyzerali na môj obraz, lebo som cítila tlak, že musím zaútočiť ako prvá. Pomaličky - tým, že som neochvejne drela - som sa rozšvihala. Keď ona viedla 5:3 v druhom sete, dopriala mi šancu a vtedy sa to lámalo. Začala som udierať oveľa lepšie a našla som stratégiu," glosovala Cibulková, ktorá v tomto dueli vymazala 18 brejkbalov. Postupujúca premenila polovicu zo šiestich možností na returne, zdolaná iba 5 z 23.

"Od toho celkového triumfu na WTA Finals mám v podvedomí, že som už bola v oveľa náročnejších situáciách a obstála som, čo mi dodáva sebavedomie na úspechy v tesných zápasoch," podotkla finalistka Australian Open 2014 Cibulková, ktorú nezastavilo ani 18 es vyzývateľky.

"Bola som v tom správnom rozpoložení v dôležitých okamihoch. Počínala som si statočne a vedela som, čo chcem robiť, chodila som tomu v ústrety. Aj proti mečbalu som zahrala presne tak - bez zdráhania. Je to pre mňa jediná možná cesta. Mala som určité obavy, ale zahnala som ich. Keď som viedla 6:5 v treťom sete, bola to vari jediná pasáž, v ktorej som to mohla urobiť lepšie. Nemohla som si to však pripustiť, zostala som v dobrom nastavení. Nebola som negatívna, hľadela som len dopredu a zas a znova," popisovala Cibulková.

"Bol to číry boj. Vo výmenách mi to nešlo podľa mojich predstáv, lebo som sa cítila pod tlakom, že musím útočiť ako prvá. Postupne som sa dostala do tempa a našla som stratégiu. Bol to pre mňa veľký zápas," uviedla Plíšková.
 

 


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA; Video: facebook - WTA

DISKUSIA