S Českom sa na šampionát bude pripravovať aj obranca Slovana, Cígerovci začnú o týždeň neskôr

Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek

PRAHA - Česká hokejová reprezentácia začne s prípravou na májové majstrovstvá sveta v utorok 21. marca. Slovenské národné mužstvo malo pôvodne začať so spoločnou prípravou v pondelok 20. marca, napokon tréner Zdeno Cíger privíta adeptov na štart na MS až o týždeň neskôr.

Pod vedením kouča Josefa Jandača bude s tímom ČR trénovať aj obranca Tomáš Kundrátek zo Slovana Bratislava. Jandač počíta počas úvodného týždňa s minimálne šestnástimi hráčmi - dvoma brankármi, šiestimi bekmi a ôsmimi útočníkmi. Okrem hokejistov z nadnárodnej KHL nechýbajú ani extraligisti. Prvý zápas v záverečnej fáze prípravy na MS odohrajú Česi 12. apríla doma s Nórmi. Generálkou na svetový šampionát bude pre nich účasť na Českých hokejových hrách v Českých Budějoviciach.


Nenechajte si ujsť MS mladíkov do 18 rokov, v Poprade a Spišskej Novej Vsi! Lístky si môžete zakúpiť priamo TU!


Káder českej hokejovej reprezentácie na budúcotýždňový prípravný kemp v Prahe:

Brankári: Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Čeľabinsk, Rus./KHL)

Obrancovia: Jakub Jeřábek (Podoľsk, Rus./KHL), Lukáš Klok (Vítkovice), Jan Kolář (Chabarovsk, Rus./KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, SR/KHL), Adam Polášek (Novosibirsk, Rus./KHL), Libor Šulák (Znojmo, EBEL)

Útočníci: Petr Holík (Zlín), Roman Horák (Podoľsk, Rus./KHL), Tomáš Hyka, Radan Lenc, Pavel Musil (všetci Mladá Boleslav), Lukáš Radil (Spartak Moskva, Rus./KHL), Robert Říčka (Zlín), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, Rus./KHL)


Tagy: Slovensko Česko Zdeno Cíger Tomáš Kundrátek Josef Jandač

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA