Tréner Cracovie chváli slovenského krídelníka: Výkonmi si vypýtal aj pozvánku do reprezentácie

Jaroslav Mihálik
Jaroslav Mihálik

KRAKOV - Poľský futbalový klub Cracovia Krakov si v doterajšom priebehu jarnej časti nevie vynachváliť pôsobenie slovenského krídelníka Jaroslava Mihálika. Dvadsaťdvaročný rodák zo Spišskej Novej Vsi v januári odišiel zo Slavie Praha do krakovského klubu na hosťovanie do konca sezóny 2016/2017 s možnosťou následného trvalého prestupu.

Tréner Cracovie Jacek Zieliňski priznal, že Mihalíka chcel v mužstve už dávnejšie. "Keď som v roku 2015 prišiel do Krakova, mal to byť môj prvý transfer. Dvakrát sme sa naňho boli pozrieť, raz v Žiline a raz na zápase mládežníckej reprezentácie SR. Bohužiaľ, nemali sme šancu získať ho, Slavia Praha ponúkla na poľské pomery príliš veľa peňazí. Neskôr však prišla možnosť siahnuť po ňom a neváhali sme ani chvíľu," povedal 55-ročný kouč.

Mihalík každým zápasom rastie na vodcovskú osobnosť Cracovie. Médiá v Poľsku uňho chvália prácu s loptou a úspešnosť v súbojoch jeden na jedného. Pripomínajú, že vyhral boj o miesto v základnej zostave s krajanmi Erikom Jendrišekom a Tomášom Vestenickým. "Čoraz viac ukazuje, že je to hráč, ktorý dokáže prehovoriť do diania na ihrisku. Potreboval iba nejaký čas na aklimatizáciu a nový štýl hry a tréningov. Som si istý, že nám ešte veľmi pomôže," dodal Zieliňski.

Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák zaradil Mihalíka medzi náhradníkov v nominácii na zápas proti Malte (26. marca o 20.45 h v Ta' Qali) v rámci európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.


Tagy: KS Cracovia Krakov Jaroslav Mihálik Jacek Zieliňski

Zdroj:
SITA
Foto:
cracovia.pl

DISKUSIA