VIDEO Fanúšikovia označili Mourinha za Judáša: Parádna kontra od portugalského kouča

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

LONDÝN - Tréner futbalistov Manchestru United José Mourinho sa v pondelok dostal do kontroverzie s fanúšikmi svojho bývalého zamestnávateľa FC Chelsea. Jeho súčasní zverenci prehrali vo štvrťfinále FA Cupu na pôde súpera 0:1.

Jediný gól stretnutia strelil krátko po zmene strán N'Golo Kante. Počas zápasu kričali priaznivci domácich na Mourinha, že je Judáš. Portugalský kouč, ktorý sa z lavičky Chelsea porúčal dvakrát v kariére, odpovedal troma zdvihnutými prstami na znak troch anglických titulov, ktoré s "modrými" vybojoval. Podarilo sa mu to v sezónach 2004/2005, 2005/2006 a 2014/2015. V decembri 2015 sa však po nevydarenom štarte do ročníka skončila aj jeho druhá anabáza na Stamford Bridge, v máji 2016 prebral konkurenčný Manchester United.

"Kým nebudú mať trénera so štyrmi ligovými trofejami, zostanem číslo 1. Dovtedy je Judáš číslo 1. Môžu ma častovať, ako chcú, som profesionál. Bránim môj klub, som hrdý na mojich hráčov a aj na fanúšikov Manchestru United," vyhlásil Mourinho.

Hostia už od 35. minúty dohrávali bez vylúčeného Andera Herreru, kouč "červených diablov" odmietol hodnotiť výkon hlavného rozhodcu Michaela Olivera. "Je arbiter s veľkým potenciálom. Nechcem to komentovať, nedokážem to zmeniť, podal som mu ruku a pogratuloval som mu. Pán Oliver si doma môže spraviť vlastnú analýzu, ja to nechcem robiť," dodal Mourinho podľa BBC. Jeho náprotivok Antonio Conte obvinil hráčov United z častého zámerného faulovania Edena Hazarda: "Dvadsať alebo 25 minút nemohol hrať futbal, inkasoval mnoho kopancov. Iba on bol v takejto situácii, to sa nedá poprieť."

FC Chelsea v semifinále súťaže narazí na Tottenham Hotspur, ďalší londýnsky klub Arsenal si zmeria sily s Manchestrom City.

Viac o téme: Manchester United José Mourinho