VIDEO Sagan sa v poslednej chvíli vyhol zrážke: Cestu mu skrížila babka so psom!

Peter Sagan
Peter Sagan

SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Veľa nechýbalo a Peter Sagan by nespomínal v dobrom na záverečnú časovku na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico. Dvojnásobný a úradujúci majster sveta sa na trase utorkovej časovky v okolí mesta San Benedetto del Tronto (10 km) v poslednej chvíli vyhol zrážke so ženou so psom, ktorá pomaly kráčajúc po priechode pre chodcov skrížila cestu v červenom drese jazdiacemu víťazovi bodovacej súťaže.

Líder tímu Bora-Hansgrohe musel výrazne pribrzdiť. Napokon využil rozdelený obrubník na okraji cesty na to, aby obišiel nečakanú prekážku z ľavej strany ohrozujúc pritom divákov stojacich pri trati. Napokon sa všetko dobre skončilo, hoci Sagan počas neplánovaného spomalenia nabral poriadne časové manko a po príchode do cieľa bol priebežne na 72. mieste s odstupom 1:15 min na holandského lídra Josa van Emdena.

"Tiež som psíčkar, ale, prosím, dajte si záležať na bezpečnosti jazdcov!" objavilo sa v súvislosti s incidentom na twitterovom profile Petra Sagana. Neskôr v priamom prenose Eurosportu poznamenal: "Všimol som si ich dosť neskoro, ani som nemohol poriadne brzdiť. Našťastie, nič sa mi nestalo a ani nikomu inému. Podstatné je, že sa nič vážne neudialo a teším sa už na sobotňajšiu klasiku Miláno - San Remo."

Peter Sagan vyhral dve etapy na tohtoročnej edícii Tirrena vrátane náročného nedeľňajšieho dojazdu v meste Fermo, kde zdolal celú plejádu silných vrchárov. Pred utorkovou záverečnou časovkou mu v celkovej klasifikácii patrilo 47. miesto s odstupom 21:47 min na Kolumbijčana Naira Quintanu.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Peter Sagan; Video: youtube

DISKUSIA