Kozákovci sa musia mať na pozore: Malta proti Slovensku aj so štyrmi legionármi!

Tréner Malty Pietro Ghedin
Tréner Malty Pietro Ghedin

VALLETTA - Tréner maltskej futbalovej reprezentácie Pietro Ghedin nominoval 23 hráčov na blížiaci sa domáci zápas proti Slovensku (26. marca o 20.45 h SELČ v Ta' Qali) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Informuje o tom web národnej asociácie MFA.

V Ghedinovom výbere sú aj štyria legionári - obrancovia Zach Muscat (Arezzo Calcio/Tal.) a Sam Magri (Dover Athletic/Angl.), stredopoliar Luke Gambin (Luton Town/Angl.) a útočník André Schembri (Boavista Porto/Portug.). "Verím, že sme vybrali hráčov, ktorí sú v najlepšej forme. Naším cieľom je neustále napredovať," vyhlásil kouč Ghedin.

Malťanom patrí po minuloročnej časti kvalifikácie MS a štyroch odohraných kolách posledná 6. priečka v tabuľke F-skupiny, sú bez bodového zisku. Anglicko je s desiatimi bodmi lídrom "efka", Slovinsko má osem bodov, Slovensko šesť, Litva päť a Škótsko štyri. 

Nominácia maltskej futbalovej reprezentácie na zápas proti Slovensku (26. marca o 20.45 h SELČ v Ta' Qali) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska: 

Brankári: Henry Bonello (FC Birkirkara), Andrew Hogg (FC Hibernians) 

Obrancovia: Jacob Borg, Clifford Gatt Baldacchino (obaja FC Gzira United), Zach Muscat (Arezzo Calcio/Tal.), Sam Magri (Dover Athletic/Angl.), Ryan Camenzuli, Jurgen Pisani (obaja FC Floriana), Ryan Camilleri (FC Valletta), Samir Arab (FC Balzan), Joseph Zerafa (FC Birkirkara) 

Stredopoliari: Gareth Sciberras (FC Birkirkara), Rowen Muscat (FC Valletta), Bjorn Kristensen (FC Hibernians), Steve Pisani (FC Floriana), Luke Gambin (Luton Town/Angl.), Paul Fenech, Ryan Fenech (obaja FC Balzan), Mark Scerri (Sliema Wanderers) 

Útočníci: André Schembri (Boavista Porto/Portug.), Jean Paul Farrugia (Sliema Wanderers), Michael Mifsud, Luke Montebello (obaja FC Valletta) 


Tagy: Slovensko Malta Pietro Ghedin

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA