Hapal nominoval na Česko a Srbsko: Mladíci v príprave na šampionát bez kvarteta opôr

Pavel Hapal
Pavel Hapal

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal nominoval 23 hráčov na marcové medzištátne prípravné zápasy proti rovesníkom z Česka (24. 3. o 17.00 h v Karvinej) a Srbska (28. 3. o 17.20 h v Senci). Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Pre mladých Slovákov ide o súčasť prípravy na júnové ME tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v Poľsku (16. - 30. 6.). Pozvánku dostali aj stredopoliar Borussie Mönchengladbach László Bénes, záložník Július Szöke z kazašského Šachteru Karaganda a útočník českého Jablonca Adam Zreľák, ktorý na jeseň nehral pre zranenie.

Vo výbere chýba kvarteto opôr - Milan Škriniar, Matúš Bero, Stanislav Lobotka a aj Albert Rusnák, ktorí prenikli do nominácie A-tímu na zápas na Malte (26. 3. o 20.45 h SELČ v Ta' Qali) v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. 

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na marcové medzištátne prípravné zápasy proti rovesníkom z Česka (24. 3. o 17.00 h v Karvinej) a Srbska (28. 3. o 17.20 h v Senci): 

Brankári: Adrián Chovan (AS Trenčín), Matúš Hruška (Dukla Praha/ČR), Marek Rodák (Accrington Stanley/Angl.) 

Obrancovia: Lukáš Skovajsa (AS Trenčín), Tomáš Huk, Ľubomír Šatka (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Králik (MŠK Žilina), Juraj Kotula (FK Senica), Branislav Niňaj (KSC Lokeren/Belg.), Martin Valjent (Ternana Calcio/Tal.) 

Stredopoliari: Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Tomáš Brigant (FK Senica), Michal Faško (MFK Ružomberok), Jakub Hromada, Martin Chrien (obaja Viktoria Plzeň/ČR), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov/Poľ.), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk/Poľ.), László Bénes (Borussia Mönchengladbach/Nem.), Dávid Ivan (FC Bari/Tal.), Július Szöke (Šachter Karaganda/Kaz.) 

Útočníci: Pavol Šafranko (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Adam Zreľák (FK Jablonec/ČR), Tomáš Vestenický (Cracovia Krakov/Poľ.) 

Náhradníci: 

Brankári: Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), Henrich Ravas (Derby County/Angl.) 

Obrancovia: Denis Vavro (MŠK Žilina), Timotej Záhumenský (FC ŠTK 1914 Šamorín) 

Stredopoliari: Lukáš Jánošík, Miroslav Káčer (obaja MŠK Žilina), Róbert Polievka (ŽP Šport Podbrezová), Stanislav Danko (MFK Zemplín Michalovce), Lukáš Čmelík (Piast Gliwice/Poľ.) 

Útočník: Filip Balaj (FC Nitra) 

Realizačný tím: 
Tréner: Pavel Hapal, asistent trénera: Oto Brunegraf, tréner brankárov: Miroslav König, kondičný tréner: Peter Boďo, lekár: Zsolt Fegyveres, fyzioterapeut: Martin Nozdrovický, masér: Juraj Ludik, kustódi: Marek Košáň, Patrik Fedor, technický vedúci: Jakub Kojnok 


Tagy: Pavel Hapal Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
FOTO TASR – Oliver Ondráš

DISKUSIA