VIDEO Porto nepochodilo ani v Turíne: Súboj brankárskych legiend opäť pre Buffona!

Paulo Dybala a jeho gólové oslavyPaulo Dybala a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín prenikli do štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. Domáci Turínčania v utorkovej odvete osemfinále zvíťazili 1:0 nad hráčmi FC Porto a potvrdili svoj úspech z úvodného merania síl (2:0).

Pred začiatkom duelu v Turíne sa o rozruch postarala skupinka fanúšikov Porta, ktorá odpálila pri sídle Juventusu pyrotechniku. Polícia však dostala situáciu rýchlo pod kontrolu. V úvode zápasu sa odohrávalo dianie medzi šestnástkami. Juventus dvakrát pohrozil Mandžukičom, no skóre sa menilo až v závere polčasu. V 41. minúte po ruke v šestnástke videl Pereira červenú kartu a Dybala z pokutového kopu zabezpečil domácim vedenie.

Paulo Dybala so spoluhráčmi Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Päť minút po zmene strán mohli hostia vyrovnať, keď Tiquinho sa rútil sám na Buffona, zoči-voči domácemu brankárovi však neuspel. Pokusy Higuaina i Jotu skončili vedľa žrde resp. na bočnej sieti a tak sa zrodilo jednogólové víťazstvo Juventusu. "Stará dáma" sa vo štvrťfinále LM predstaví jubilejný desiatykrát.

Portského brankára Ikera Casillasa mohla po stretnutí čiastočne utešiť skutočnosť, že sa v utorok stal rekordérom v počte štartov v rámci pohárových súťaží klubov pod hlavičkou Európskej futbalovej únie (UEFA). Dlhoročná opora španielskeho národného tímu aj Realu Madrid Casillas má na svojom konte 175 vystúpení v európskych pohároch, druhý v poradí je so 174 stretnutiami taliansky bývalý reprezentant a legenda AC Miláno Paolo Maldini.

Juventus Turín - FC Porto 1:0 (1:0)
Gól: 42. Dybala (11 m)
Rozhodca: Hategan (Rum.), ŽK: Cuadrado - Layun, Andre, ČK: 41. Pereira (Porto)
/prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpil Juventus/

Juventus: Buffon - Alves, Bonucci, Benatia (60. Barzagli), Sandro - Khedira, Marchisio - Cuadrado (46. Pjaca), Dybala (78. Rincon), Mandžukič - Higuaín

Porto: Casillas - Pereira, Felipe, Marcano, Layun - Danilo - Andre, Torres (69. Otavio), Brahimi (67. Jota) - Tiquinho, Silva (46. Boly)

Viac o téme: Juventus Turín FC Porto Iker Casillas Gianluigi Buffon