Leverkusen dáva prednosť štúdiu pred Ligou majstrov: Mladučký talent má smolu

Kai Havertz
Kai Havertz

MADRID - Nemeckému klubu Bayer Leverkusen bude v stredajšej odvete osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 na pôde Atlética Madrid chýbať sexteto hráčov, dôvod absencie najmladšieho z nich je vskutku neobvyklý.

Nový tréner "farmaceutov" Tayfun Korkut pre zranenia nemôže rátať s kvartetom Ömer Toprak, Jonathan Tah, Stefan Kiessling, Lars Bender, pre trest za žlté karty s Benjaminom Henrichsom a pre študijné povinnosti so 17-ročným stredopoliarom Kaiom Havertzom, objavom aktuálneho ročníka. "Havertza čakajú v škole dôležité skúšky," konštatuje verifikované twitterové konto Bayeru.

Nemecký mládežnícky reprezentant (nar. 11. júna 1999) má vo svojej premiérovej sezóne medzi seniormi na konte 20 štartov v drese Leverkusenu v rámci všetkých súťaží: 16-krát sa predstavil v domácej Bundeslige, raz v národnom pohári a trikrát v Lige majstrov.

Havertz v úvodnom osemfinálovom meraní síl nastúpil v základnej zostave domáceho Bayeru, v 56. minúte ho nahradil Kevin Volland. Leverkusen sa v stredu pokúsi zmazať manko z prvého duelu, v ktorom podľahol o dva góly (2:4).


Tagy: Bayer Leverkusen Tayfun Korkut Kai Havertz

Zdroj:
SITA
Foto:
bayer04.de

DISKUSIA