Saganova Katka sa rozpovedala o deťoch: Veľké plány do budúcnosti

Peter a Katka Saganovci
Peter a Katka Saganovci

BRATISLAVA - Manželka dvojnásobného cyklistického majstra sveta Petra Sagana sa opäť prihovorila fanúšikom prostredníctvom svojho blogu. V tom hovorí o projektoch, ktoré spoločne podporujú a sú späté s deťmi a veľkými talentami slovenskej cyklistiky.

"Rozhodla som sa, že tentokrát Vám trošku rozpoviem o našich deťoch. Teda nie tak celkom o našich, ale o detičkách, ktorým sa venujeme a snažíme sa ich podporiť v ceste za ich snami," začala svoj najnovší príspevok v blogu sympatická Katka, ktorá najskôr opísala Detskú Tour Petra Sagana."K jej založeniu nás viedla jedna jediná a jednoduchá vec. Chceli sme, aby sa deti začali viac hýbať, chceli sme ich inšpirovať k aktívnemu tráveniu voľného času, aby nesedeli doma za počítačmi," vysvetľuje.

Ďalším projektom, do ktorého spoločne investujú je CyS - cyklistická akadémia Petra Sagana. V tej tvrdo trénujú talentované deti, ktoré milujú cyklistiku a to prináša svoje ovocie. "Je to projekt, s ktorým máme veľké plány. Počas sezóny 2016 pôsobilo v tíme viac ako 60 mladých jazdcov vo veku 10 až 18 rokov, ktorí nazbierali spolu 34 titulov a ďalších 40 medailí z majstrovstiev Slovenska v rôznych cyklistických disciplínach. Čo je dôležitejšie, tak jazdci sa v klubových farbách a v dresoch slovenskej reprezentácie úspešne presadzovali aj v zahraničí."

Katka tiež vysvetlila, v čom spočíva kúzlo Petra Sagana. "Posledné dva-tri roky je časovo maximálne vyťažený a nemá takmer žiadny voľný čas, a preto sa on osobne nemôže deckám venovať tak ako by chcel, ale snaží sa pomôcť aspoň materiálne, a taktiež pritiahol do akadémie viacero sponzorov, vďaka ktorým sme mohli zabezpečiť jazdcom dresy, autá a kvalitné bicykle. Myslím, že Peťo má moc spájať ľudí tak ako málokto, pretože vyžaruje veľa dobra, ide z neho skrátka veľa pozitívnych emócií… A on sám je nesporným dôkazom toho, že keď sa chce, všetko sa dá…," dodala na záver.


Tagy: Peter Sagan Katka Saganova

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA