Najskôr boj v play-off, následne reprezentácia: Fehérváry jedným z lídrov Slovákov

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry

BRATISLAVA - Jeden z najžiarivejších mladých talentov slovenského hokeja vyráža do boja. Play-off vo švédsku je neúprosné, bojovať treba v každom zápase naplno. Tím Malmö Redhawks, v ktorom pôsobí aj 17-ročný obranca Martin Fehérváry, vyhral základnú časť, takže by vo vyraďovačke mohol zájsť poriadne ďaleko. Po prvej prekvapivej prehre po predĺžení s AIK Stockholm má však nôž na krku. K postupu totiž stačia iba dva triumfy.

"V základnej časti sme skončili na prvom mieste, takže máme najvyššie ciele. Treba to však brať krok po kroku, play-off je úplne nová súťaž, začína sa úplne od začiatku. Play-off v juniorke sa hrá na dva víťazné zápasy, takže treba zostať maximálne koncentrovaný. Prvý zápas sme prehrali tesne 1:2 po predĺžení, no zbrane rozhodne neskladáme," prezradil v rozhovore pre Športky Fehérváry, ktorý tento rok okúsil nie len švédsku juniorku. Vďaka dobrým výkonom si zahral aj v prvom mužstve, kde zbieral cenné skúsenosti. 

Slovenský mladík pôsobí vo Švédsku už tretí rok, čo ho naučilo zodpovednosti a pracovitosti. Žiť tak ďaleko od domova nie je nikdy ľahké, no Martin sa sústredil na hokej a teraz už funguje ako dobre zabehnutý stroj: "Do Švédska som sa rozhodol ísť hlavne z toho dôvodu, že tu majú jednu z najlepších juniorských líg na svete a sú tu výborné podmienky. Na život tu som si už zvykol. Žijem sám a starám sa sám o seba. Začiatky boli ťažké ale momentálne sa nemôžem sťažovať. Som cudzinec, takže treba poctivo makať, no s poctivým trénovaním som nikdy nemal problém. Rád sa neustále zlepšujem a pracujem na sebe aj vo voľnom čase."


Príďte podporiť našich reprezentantov priamo na štadión. Lístky kúpite TU!


Fehérváry sa napriek nízkemu veku prezentoval solídnymi výkonmi na majstrovstvách sveta do dvadsať rokov. Darilo sa mu skutočne výborne a za predvádzanú hru dostal aj ocenenie - bol vyhlásený za jedného z troch najlepších hráčov reprezentácie, za čo dostal pamätné hodinky. "Po MS som si musel znovu zvyknúť na švédsky systém, no dostal som sa do toho rýchlo. Následne sa mi hralo veľmi dobro, vyhrali sme desať zápasov v rade, takže aj nálada v tíme bola super. Keď sa darilo tímu, bolo to vidieť aj na mojich osobných štatistikách, čo je tiež plus. Teraz sa sústredím na play-off, no teším sa aj na blížiace sa MS osemnástok, ktoré sa hrajú u nás doma na Slovensku. Chceme s chalanmi uhrať dobrý výsledok. Tempo zápasov býva skutočne vysoké, každý sa chce ukázať v dobrom svetle, čo bude doma platiť dvojnásobne. Myslím si, že tento rok máme silný tím. Dúfam, že nás diváci poženú dopredu a vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru," uzavrel pre Športky Fehérváry.


Tagy: Slovensko Martin Fehérváry

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR

DISKUSIA