VIDEO Súd sa postavil proti NHL: Zošrotovaný rozhodca, no trest bol pritvrdý!

Dennis Wideman zostrelil rozhodcu
Dennis Wideman zostrelil rozhodcu

NEW YORK - Okresný súd v New Yorku nevyhovel žiadosti hokejovej NHL zrušiť zníženie trestu obrancu Calgary Flames Dennisa Widemana za napadnutie rozhodcu v stretnutí z januára 2016 proti Nashvillu. Oddelenie hokejových operácií NHL vtedy Kanaďanovi uložilo dištanc na 20 zápasov, ale hráčska asociácia NHLPA sa obrátila na arbitráž.

Newyorský arbitrážny sudca James Oldham zmiernil trest na desať duelov, pretože Wideman podľa neho nekonal s úmyslom rozhodcu zraniť. S jeho výrokom sa však NHL nestotožnila a dala vec na civilnú justíciu. Sudkyňa Alison Nathanová súhlasila s postupom neutrálneho disciplinárneho arbitra. NHL sa vraj nepodarilo dokázať, že by Oldham, ktorého v lete minulého roka prepustili z funkcie, prekročil svoju právomoc. NHL síce s jej rozhodnutím nesúhlasí, ale akceptuje dané okolnosti a je pripravená "obrátiť list".  

Wideman počas druhej tretiny predmetného duelu otrasený zo súboja mieril z vlastného obranného pásma na striedačku. Pri červenej poliacej čiare sa mu do cesty priplietol čiarový arbiter Don Henderson a namiesto toho, aby sa mu Wideman vyhol, nekompromisne ho poslal na ľad krosčekom. Svoj zákrok ospravedlňoval tým, že mal bolesti a snažil sa čo najskôr dostať na lavičku. 

Z dvadsaťzápasového trestu si zadák odslúžil 19 stretnutí, rozhodnutím arbitra mu spätne priznali nárok na alikvotnú časť ušlej mzdy. 

V tejto sezóne NHL sa vyskytol podobný prípad, keď útočník Anaheimu Antoine Vermette "vyfasoval" dištanc na 10 zápasov za seknutie čiarového rozhodcu po vhadzovaní. Hráč si trest odpykal bez toho, aby využil inštitút neutrálneho disciplinárneho arbitra.


Tagy: Calgary Flames Dennis Wideman

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA