VIDEO Bora chce dokráčať až na vrchol: Nahliadnite do zákulisia Saganovho tímu

Peter Sagan a Leopold König
Peter Sagan a Leopold König

BERLÍN - Cyklistický tím Bora-Hansgrohe pred aktuálnou sezónou deklaroval dva hlavné ciele - sú nimi triumf na niektorom z Monumentov a zároveň zisk zeleného dresu určeného víťazovi bodovacej súťaže na Tour de France. O naplnenie oboch by sa mal postarať Peter Sagan, ktorý je najväčšou hviezdou tímu. Túto úlohu má splniť za pomoci svojich tímových kolegov.

Okrem bratov Saganovcov má nemecká stajňa k dispozícii aj ďalších Slovákov Erika Bašku, Michaela Kolářa, ale aj Poliaka Rafala Majku a Čecha Leopolda Königa. Športový riaditeľ Enrico Poitschke prezradil ďalšie podrobnosti z cieľov Bory. "Chceme vyhrať jeden z piatich monumentov a byť do piateho miesta v celkovom poradí na dvoch z trojice pretekov Grand Tour. K tomu treba prirátať zelený dres z Tour de France a konečný výsledok do šiesteho miesta v sezónnom hodnotení WorldTour."

Zásluhou Tourminátora prišli prvé úspechy. Peter Sagan vyhral dve etapy na tohtoročnej edícii Tirrena, vrátane náročného nedeľňajšieho dojazdu v meste Fermo, kde zdolal celú plejádu silných vrchárov. Tiež obhájil červený dres víťaza bodovačky. V celkovej klasifikácii napokon obsadil 47. miesto s odstupom 22:25 min na Quintanu.

Sagan bol jedným z favoritov aj na pretekoch Strade Bianche. Pre chorobu však musel nakoniec odstúpiť. V Belgicku predtým ovládol podujatie Kuurne-Brusel-Kuurne a na úvodnej klasike sezóny Omloop Het Nieuwsblad bol druhý. Vychutnajte si jedinečný pohľad do zákulisia tímu Bora-Hansgrohe, ktorý je viditeľný najmä zásluhou Sagana.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
cyclingtips.com, Facebook Bora-Hansgrohe

DISKUSIA