VIDEO United sa triasli o postup do posledných sekúnd, Gregušovu Kodaň zahalil smútok

Hráči Manchestru United oslavujú gólHráči Manchestru United oslavujú gól Zdroj: SITA

MANCHESTER - Pozíciu favorita potvrdil Manchester United, ktorý vydrel triumf nad FK Rostov 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu bol Juan Mata. Španielsky reprezentant využil šikovnú prihrávku pätičkou od Zlatana Ibrahimoviča a poslal anglický tím medzi osem najlepších mužstiev súťaže.

Osemfinále bolo konečnou zástavkou pre FC Kodaň. Dánsky šampión v základnej zostave aj so slovenským reprezentantom Jánom Gregušom nevyužil výhru 2:1 z prvého zápasu a na ihrisku Ajaxu Amsterdam prehral 0:2. Greguš hral do 57. minúty. Duel viedol ako hlavný rozhodca Slovák Ivan Kružliak, na čiarach mu asistovali jeho krajania Martin Balko a Tomáš Somoláni.

V šlágri večera AS Rím privítal Olympique Lyon. Taliansky vicemajster musel doháňať dvojgólové manko po tom, ako na francúzskej pôde prehral 2:4. V 60. minúte mu pomohol aj Lucas Tousart, ktorý si strelil vlastný gól a poslal domácich do vedenia 2:1. Rimania si potom vytvorili enormný tlak, ale postupový gól sa im už streliť nepodarilo.

Z nemeckého súboja Borussia Mönchengladbach - Schalke 04 vyšiel úspešnejšie klub z Gelsenkirchenu. Po remíze 1:1 v prvom zápase prehrával v odvete na ihrisku súpera už dvojgólovým rozdielom, ale po presných zásahoch Leona Goretzku a Nabila Bentaleba vybojoval postupový výsledok 2:2. Žreb štvrťfinále EL UEFA 2016/2017 je na programe v piatok v Nyone.

Borussia Mönchengladbach - FC Schalke 04 2:2 (2:0)
Góly: 26. Christensen, 45.+ Dahoud - 54. Goretzka, 68. Bentaleb (11 m).
/prvý zápas: 1:1, postúpilo Schalke/

Manchester United - FK Rostov 1:0 (0:0)
Gól: 70. Mata
/prvý zápas: 1:1, postúpil Manchester Utd./

RSC Anderlecht Brusel - APOEL Nikózia 1:0 (0:0)
Gól: 65. Acheampong
/prvý zápas: 1:0, postúpil Anderlecht /

AS Rím - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
Góly: 17. Strootman, 60. Tousart (vlastný) - 16. Diakhaby
/prvý zápas: 2:4, postúpil Lyon/

Ajax Amsterdam - FC Kodaň 2:0 (2:0)
Góly: 23. Traore, 45.+ Dolberg (11 m). Rozhodovali: Kružliak - Balko, Somoláni (všetci SR).
/prvý zápas: 1:2, postúpil Ajax/
(Ján GREGUŠ hral za hostí do 57. minúty)

Viac o téme: Manchester United Ajax Amsterdam FC Kodaň Ján Greguš FK Rostov