Haščák režíroval triumf Komety nad Spartou: O výhre rozhodol v predĺžení

Hráči Komety Brno oslavujú víťazstvo nad Spartou Praha Hráči Komety Brno oslavujú víťazstvo nad Spartou Praha Zdroj: hc-kometa.cz

PRAHA - Slovenský hokejovú útočník Marcel Haščák režíroval piatkový domáci triumf Komety Brna nad Spartou Praha 4:3 po predĺžení v piatkovom treťom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže. Tridsaťročný hokejista najprv znížil na 1:3 a v predĺžení rozhodol o triumfe svojho tímu, ktorý vedie sériu hranú na štyri víťazstvá už 3:0.

Podiel na úspechu domácich mal aj brankár Marek Čiliak, keď kryl 27 z 30 striel Sparty. Raz ho prekonal aj Martin Gernát.

Hradec Králové zvíťazil na ľade Litvínova 4:1 aj vďaka gólu a asistencii Romana Kukumberga. Hostia sa ujali vedenia v sérii 2:1. Asistenciu vo víťaznom mužstve si pripísal slovenský brankár Patrik Rybár. Dávid Gríger prispel presným zásahom a gólovou prihrávkou k jasnému triumfu Karlových Varov nad Pardubicami 7:2 v baráži o zotrvanie medzi elitou, v drese Pardubíc sa presadil Rastislav Špirko.

Výsledky piatkových zápasov najvyššej českej hokejovej súťaže:

štvrťfinále play-off - tretie zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Litvínov - Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) stav série 1:2
Góly: 25. Lukeš - 12. KUKUMBERG, 28. Jarůšek, 49. Picard (KUKUMBERG), 59. Knotek (PATRIK RYBÁR)
Jaroslav Janus (Litvínov) odchytal celý zápas a kryl 20 z 23 striel súpera, Patrik Rybár (Hradec Králové) odchytal celý duel a kryl 20 z 21 striel súpera.

Kometa Brno - Sparta Praha 4:3 po predĺžení (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0) - stav série 3:0
Góly: 7. a 61. M. HAŠČÁK, 24. Krejčík (M. HAŠČÁK), 35. J. Hruška - 2. Uher, 3. GERNÁT, 11. Vrána
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas a kryl 27 z 30 striel súpera

o udržanie 4. kolo:

Karlove Vary - Pardubice 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly: 20. a 46. Flek, 21. a 53. GRÍGER, 19. Davídek (GRÍGER), 24. Tomeček, 31. Stloukal - 27. ŠPIRKO, 48. Beran

Olomouc - Zlín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 3. a 41. Laš, 31. Ondrušek (SKLADANÝ), 59. Eberle - 23. T. Žižka, 56. Bukarts

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Kometa Brno