VIDEO Ďalšia fantastická správa z Aspenu: Veronika sa definitívne rozhodla!

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová

ASPEN - Elitná svetová slalomárka Slovenka Veronika Velez-Zuzulová bude pokračovať v kariére aj v sezóne 2017/2018.

Toto svoje rozhodnutie potvrdila pre RTVS ešte pred posledným slalomom Svetového pohára v tejto sezóne v americkom Aspene.

"V uplynulých dňoch som viackrát hovorila, že tieto dve sezóny boli moje najlepšie v kariére a skončila som vždy druhá v celkovom hodnotení slalomu. Tak si hovorím, že do tretice všetko dobré a pokúsim sa, aby moja nasledujúca a definitívne posledná sezóna bola ešte lepšia. Viem že, to bude tvrdé a bude to bolieť, ale dám sa na tento boj," dodala Zuzulová.

Skúsená pretekárka veľmi chcela získať medailu na tohtoročných majstrovstvách sveta v St. Moritzi. To sa jej napokon aj podarilo, aj keď striebro sa zrodilo nie v jej parádnej disciplíne slalome, ale nečakane v tímovej súťaži.

Po slalomovom sklamaní (zastavil ju špicar v 2. kole) médiám priamo vo Švajčiarsku odkázala, že si nechá čas na rozmyslenie a svoje rozhodnutie o pokračovaní či ukončení kariéry oznámi až koncom tejto sezóny. Napokon usúdila, že ešte raz pôjde s kožou na trh, hoci v lete oslávi už 33. narodeniny. Vrcholom budúcej sezóny pre všetkých športovcov v zimných športoch vrátane Velez-Zuzulovej budú zimné olympijské hry v kórejskom Pjongčangu  (9.- 25. 2. 2018), kde slovenská rutinérka ešte raz zabojuje o slalomovú medailu z veľkého podujatia, ktorá jej v zbierke úspechov chýba.

V práve skončenej sezóne SP Velez-Zuzulová nazbierala v slalomovom súčte 565 bodov, čo jej stačilo na druhú priečku v hodnotení za fenomenálnou Američankou Shiffrinovou. Skúsená Slovenky z desiatich podujatí započítavaných do bojov o slalomový glóbus päťkrát stála na stupňoch víťazov, pričom v Záhrebe triumfovala a v Killingtone, Sestriere, Semmeringu a v tzv. mestských pretekoch v paralelnom slalome Štokholme skončila zakaždým druhá. K tomu pridala piate miesto z Flachau a štvrté z práve skončených posledných pretekov súťažného ročníka v Aspene. Štvrtá bola aj v úvode sezóny vo fínskom Levi, nedokončila slalomy v Maribore a Squaw Valley.


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: RTVS

DISKUSIA