Fantastický záver ju vyniesol až na trón: Vôbec netuším, prečo som bola taká rýchla!

Petra Vlhová (uprostred) sa stala víťazkou finálového slalomu žien Svetového pohára
Petra Vlhová (uprostred) sa stala víťazkou finálového slalomu žien Svetového pohára

ASPEN - Slovenské alpské lyžovanie sa so svojou parádnou disciplínou vo Svetovom pohári rozlúčilo v sobotu triumfálne. Vo finálovom slalome v americkom Aspene triumfovala Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová skončila štvrtá.

Shiffrinová ako istá celková víťazka SP už mala istý malý glóbus za slalom a Zuzulová druhé miesto. Vďaka triumfu, ktorý bol zároveň jej šiestym pódiovým výsledkom v SP, sa Vlhová vyšvihla v sezóne zo siedmeho na piate miesto. Doménou jej jázd bol finiš, v oboch kolách sa z tesného časového manka dostala do náskokov.

"Netuším, čo sa dialo v tej dolnej časti, prečo som bola taká rýchla. Môj zámer bolo ísť na plný plyn s túžbou vyhrať a to sa mi podarilo. Nebola to ľahká súťaž, v tomto bláznivom teplom počasí. Cítim sa tu, ako keby som prišla na dovolenku, to teplo je ozaj neskutočné a dalo mi to námahu skoncentrovať sa," referovala na tlačovej konferencii v Aspene Vlhová. 

"Od rána som sa cítila veľmi dobre a pokračovalo to aj počas pretekov. Lyžovalo sa mi fajn. V prvom kole som išla naplno a keď som zostala na prvom mieste, povedala som si, že v druhom kole nemám čo stratiť. Zostala som pokojná a vyšlo to. Veľmi sa teším aj z toho, že som zdolala Shiffrinovú v priamom boji. Ukázala som aj ostatným pretekárkam, že to ide, ked dáte dve jazdy naplno a bezchybne. Dnes mi to vyšlo," dodala Petra.

Vlhová predviedla už v 1. kola fantastickú jazdu  Slovenská lyžiarka sa usadila na čele súťaže o 3 stotinky pred Hansdotterovou a o sedem pred domácou superfavoritkou Shiffrinovou. Veronika Velez-Zuzulová sa zaradila hneď za pódiové pozície so stratou 14 stotín. Prvé kolo bolo teda prísľubom dramatického rozuzlenia súťaže, ktorej po prvej polovici prekvapujúco nedominovala Shiffrinová.

Dvadsaťdvaročná Američanka má skvelú fazónu a pred poldruha rokom v Aspene vytvorila svetový rekord v odstupe na druhú pretekárku v slalome SP (+3,07). Vtedy si to "odniesla" druhá Velez-Zuzulová, ale teraz Slovenky minimálne v 1. kole predviedli, že na záver tejto sezóny, v ktorej je už o všetkom podstatnom rozhodnuté, sú dôstojné súperky pre držiteľku malého glóbusu SP. 


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA