VIDEO Saganov premožiteľ tomu sám nevedel uveriť: Prvé slová po tesnom triumfe

Peter Sagan, Michal Kwiatkowski a Julian Alaphilippe
Peter Sagan, Michal Kwiatkowski a Julian Alaphilippe

SAN REMO - Poľský cyklista Michal Kwiatkowski vyhral 108. ročník jarnej klasiky Miláno - San Remo. Vo finiši 291 kilometrov dlhého závodu seriálu WorldTour porazil slovenského majstra sveta Petera Sagana, ktorý tak skončil tesne druhý rovnako ako v roku 2013. Na treťom mieste skončil Julian Alaphilippe z Francúzska.

"Nečakal som, že Sagan zaútočí na Poggiu. Myslel som si, že sa bude finišovať v hromadnom špurte, ale som rád, že som sa dokázal pripojiť k úniku. Sotva dokážem uveriť tomu, že som vyhral," zneli prvé slová víťaza Michala Kwiatkowského, pre ktorého ide o jedno z najväčších víťazstiev v kariére. Na konte má tiež triumfy na Amstel Gold Race, E3 Harelbeke či Strade Bianche. Je aj majstrom sveta z roku 2014 zo španielskej Ponferrady.

"Ďakujem tímovým kolegom za prvotriedne odvedenú prácu. V závere som sa sústredil len na vlastný šprint. Nemôžem uveriť, že som zdolal Petra Sagana," doplnil Kwiatkowski. Veľký zdolaný Slovák prostredníctvom svojej twitterovej prezentácie krátko uviedol: "Je vôbec možné, aby bol záver ešte tesnejší ako na tohtoročnom Miláne - San Reme? Skvelá práca od mojich tímových kolegov, že ma dostali bezpečne na Poggio."

Pre zaujímavosť, na Strade Bianche 2014 a E3 Harelbeke 2016 zvíťazil Kwiatkowski práve pred Petrom Saganom. Poliak sa stal len druhým cyklistom v histórii, ktorému sa v jednej sezóne podarilo vyhrať Strade Bianche aj Miláno-San Remo. Predtým to v roku 2008 dokázal už neaktívny Švajčiar Fabian Cancellara.

Slovenský úradujúci európsky šampión Sagan má zo šestnástich štartov v tomto cyklistickom roku na konte tri víťazstvá (Kuurne-Brusel-Kuurne, 2x etapa na Tirreno-Adriatico), šesťkrát bol druhý a raz tretí


Tagy: Peter Sagan Michal Kwiatkowski Julian Alaphilippe

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Profimedia; Video: youtube

DISKUSIA