Vlhová spečatila fantastický víkend: V obráku s najväčším úspechom v kariére!

Slovenka Petra Vlhová na trati v 1. kole finálového obrovského slalomu
Slovenka Petra Vlhová na trati v 1. kole finálového obrovského slalomu

ASPEN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára 7. miesto ako svoj najlepší výsledok v tejto disciplíne. V americkom Aspene tak zavŕšila svoje skvelé finále seriálu, keďže v sobotu triumfovala v slalome.

Záverečnú ženskú súťaž sezóny SP ovládli Talianky na čele Federicou Brignoneovou, ktorá svoje piate víťazstvo kariéry v SP slávila s obrovským náskokom 1,44 s na Sofiu Goggiovú. Marta Bassinová zaostala ešte o 3 stotinky viac. Vlhová mala manko 2,92, ale obrovskú väčšinu z neho nabrala v prvej jazde. 

Vlhovej prvé kolo nevyšlo, zašla v redukovanom štartovom poli 26 pretekárok 16. miesto so stratou 2,56 na vedúcu Brignoneovú. Na trať sa vydala so štartovým číslom 8, teda najvýhodnejším z druhej žrebovanej skupiny. Lenže už prvý medzičas naznačil, že jazdu neuchopila podľa predstáv, keď na úvodných 16 sekundách stratila 53 stotín. Jej strata postupne narastala, ale kritériom pre ňu sa vzhľadom na všetky okolnosti súťaže stali porovnania s inými pretekárkami. Brignoneová totiž nadelila aj druhej v poradí, Američanke Mikaele Shiffrinovej 94 stotín. Od prvej desiatky Vlhovú delilo 47 stotín.

A v druhom kole mladá Slovenka potvrdila, že v jej súčasnej forme je už aj v obrovskom slalome tak ďaleko, že prvá desiatka je jej minimálny predpoklad. Skvelou a bezchybnou druhou jazdou nastavila parametre druhej časti súťaže a nielenže pre ňu nebol problém dostať sa do top10, ale tretím časom kola prekonala aj svoje maximum v disciplíne, ktorým bolo 8. miesto z dvoch pretekov SP i z MS.       


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA