VIDEO Hrdina Zreľák exceloval: Premiérovými gólmi prispel k demontáži Jihlavy

Adam Zreľák oslavuje gól so spoluhráčmi
Adam Zreľák oslavuje gól so spoluhráčmi

JABLONEC - Plzeň vonku zdolala Karvinú 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 21. kola najvyššej českej futbalovej súťaže napriek tomu, že v zápase dvakrát prehrávala. Jedným zásahom sa pod triumf hostí podpísal Marek Bakoš, keď v 72. min vyrovnal na priebežných 1:1. Víťazný gól strelil v závere duelu Tomáš Hořava. Zverenci Romana Pivarníka zvíťazili tretíkrát po sebe a dostali sa na prvé miesto v ligovej tabuľke s jednobodovým náskokom pred Slaviou Praha.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adam Zreľák si otvoril gólový účet v drese Jablonca. Dvadsaťdvaročný útočník sa dvoma zásahmi podieľal na triumfe svojho tímu nad Jihlavou 5:0 v nedeľňajšom stretnutí 21. kola. Zreľák pobudol na ihrisku do 66. min. Jablonec bodoval naplno druhýkrát po sebe, v ligovej tabuľke figuruje na 8. mieste.  

Karviná - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)
Góly: 13. T. Wágner, 76. Budínsky - 72. M. BAKOŠ, 82. Ivanschitz, 89. Hořava
Marek Janečka odohral celý zápas, Pavol Jurčo a Branislav Pindroch (všetci Karviná) sedeli na lavičke náhradníkov, Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Marek Bakoš a Patrik Hrošovský odohrali celý duel, Bakoš dal v 72. min gól, Jakub Hromada hral do 63. min, Martin Chrien (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov.

Hradec Králové - Brno 0:0
Martin Nosek odohral celý zápas, Igor Súkenník (obaja Hradec Králové) sedel na lavičke náhradníkov.

Jablonec - Jihlava 5:0 (2:0)
Góly: 42. a 58. Zreľák, 38. V. Beneš, 67. O. Mihálik, 71. Trávnik
Adam Zreľák hral do 66. min a v 42. a 58. min dal gól, Jakub Považanec (obaja Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov, Matej Rakovan sedel na lavičke náhradníkov, Jozef Urblík (obaja Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí.


Tagy: FK Baumit Jablonec Adam Zreľák FC Vysočina Jihlava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook FK Baumit Jablonec; Video: isport.blesk.cz

DISKUSIA