VIDEO Trenčín mal víťazstvo na dosah: Senici sa podarilo vyrovnať v posledných sekundách!

Adrián Kopičár z FK Senica, James Lawrence z AS Trenčín a Tomáš Brigant z FK SenicaAdrián Kopičár z FK Senica, James Lawrence z AS Trenčín a Tomáš Brigant z FK Senica Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti majstrovského AS Trenčín remizovali na domácom štadióne so Senicou 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 24. kola slovenskej Fortuna ligy. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka viedlo od 54. min presným zásahom holandského útočníka Rangela Jangu, pre ktorého to bol už 11. gól v aktuálnej sezóne.

Dvadsaťštyriročnému Jangovi patrí tretie mieste v tabuľke kanonierov najvyššej slovenskej súťaže. Remízu zariadil gólom v nadstavenom čase duelu hosťujúci stredopoliar Tomáš Brigant. Futbalisti AS Trenčín získali v doterajšom priebehu Fotruna ligy 29 bodov a sú na šiestej priečke, deviata Senica má o osem bodov menej.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 24. kolo - nedeľa:

AS Trenčín - FK Senica 1:1 (0:0)
Góly: 54. Janga - 90.+ Brigant, ŽK: 66. Kopičár (Senica), rozhodovali: J. Straka - Tomčík, Kováč, 2089 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, Keston Julien - Paur (76. Zubairu), Lawrence, Ubbink - Issa Adekunle (46. M. Klooster), Janga (87. Mance), Beridze
Senica: Plach - Šušolík, Ranko (46. Pajer), Pillár, Kotula - Kopičár (75. D. Turyna), F. Blažek, A. Kováč - Brigant, O. Šašinka, B. Bališ (60. M. Kosorín)

Martin Ševela, tréner Trenčína: „Očakávali sme defenzívnu taktiku súpera a bude brániť deviatimi hráčmi. V prvom polčase sme mali náznaky šancí. Tie sme nedotiahli do úspešného konca, neboli sme efektívni. Druhý polčas sme strelili gól, následne sme nastrelili konštrukciu brány. V závere zápasu Mance mohol rozhodnúť. Od hostí bol veľmi nebezpečný Brigant. V zápase sme boli dominantní, ale bez potrebnej efektivity.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Očakávali sme ťažký zápas a šli sme do neho s rešpektom. Trenčín stúpa vo výkonnosti. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili. Sme vďační za získaný bod.“

Viac o téme: FK Senica AS Trenčín