VIDEO Dojatá Vlhová po úžasnom triumfe: Pri slovenskej hymne ju pohltili emócie!

Dojatá Petra Vlhová
Dojatá Petra Vlhová

ASPEN - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa po úžasnom výkone radovala z víťazstva v záverečných desiatych pretekoch započítavaných do hodnotenia slalomu v sezóne Svetového pohára v americkom Aspene. Druhýkrát v kariére si tak mohla vychutnať, aký je to pocit triumfovať na vrcholnej úrovni.

Víťazstvo je pre Vlhovú o to cennejšie, že zdolala o 24 stotín sekundy fenomenálnu Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Niet teda divu, že pri slávnostnom ceremoniáli mladú Slovenku absolútne pohltili emócie a už pri prvých tónoch slovenskej hymny jej vyhŕkli slzy šťastia.  

"Od rána som sa cítila veľmi dobre a pokračovalo to aj počas pretekov. Lyžovalo sa mi fajn. V prvom kole som išla naplno a keď som zostala na prvom mieste, povedala som si, že v druhom kole nemám čo stratiť. Zostala som pokojná a vyšlo to. Veľmi sa teším aj z toho, že som zdolala Shiffrinovú v priamom boji. Ukázala som aj ostatným pretekárkam, že to ide, ked dáte dve jazdy naplno a bezchybne. Dnes mi to vyšlo," uviedla Petra Vlhová.

Americká agentúra napísala aj o reakcii Shiffrinovej, ktorá keď videla radosť svojej súperky, vyhlásila: "Dobre poznám tento pocit a veľmi jej ho prajem. Je to špeciálny deň, bývajú aj zlé, ale takýto deň je skvelý."

Vlhová ešte v nedeľu zakončila úspešnú sezónu 2016/2017 siedmym miestom v obrovskom slalome, čo jej najväčší úspech v tejto disciplíne. 


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
športky, TASR, SITA
Foto:
Facebook; Video: Facebook

DISKUSIA