Košice po prekvapivom vyhorení: Rozhorčený Dudáš nenachádzal slová

Zľava: Martin Dudáš z Košíc a Róbert Varga a Peter Galamboš, obaja z Martina
Zľava: Martin Dudáš z Košíc a Róbert Varga a Peter Galamboš, obaja z Martina

KOŠICE - Stav 1:1 na zápasy nekorešponduje s ambíciami hokejistov HC Košice, ktoré mali pred dvomi domácimi zápasmi vo štvrťfinále play off hokejovej Tipsport Ligy. Košičania potvrdili domáce prostredie iba v prvom súboji a najmä v druhej tretine druhého duelu podali matný výkon, ktorý ich napokon stál víťazstvo.

Košickí hokejisti zvládli prvý zápas, ktorý vyhrali 4:0 a výborne rozohraný mali aj duel číslo dva. Už po 49. sekundách viedli 1:0, no tento gól im viac uškodil ako pomohol. V prvej časti síce pokračovali v aktivite a snažili sa čo najskôr pridať ďalšie góly, no bez úspechu. Naopak, martinská defenzíva odolala a útok MHC v druhej tretine využil slabší výkon Košičanov. "Druhú tretinu sme totálne zaspali. To, čo sme tam predvádzali... . Asi sme si mysleli, že to pôjde samé. V tretej tretine to oni svojou obetavosťou ubránili. Teraz už musíme zdvihnúť hlavy a začať hrať ako tím a nie tak, ako v druhej tretine, keď si každý robil čo chcel," netajil rozhorčenie obranca HC Košice Martin Dudáš.

Martinčania sa v druhej tretine dostali do vedenia 2:1 a ich organizovaná hra robila domácim veľké problémy. Tí sa síce dostávali do streleckých pozícií, no vyložených šancí si veľa nevypracovali. "Zdolať sa môžeme iba my sami. Kvalita v našom tíme je obrovská. Musíme hrať celých 60 minút. Toto je play off. Akonáhle tím vypne hoci aj na 5 minút, tak sa to môže vypomstiť tak ako dnes," uvedomuje si útočník Marek Bartánus, ktorý bol jediným strelcom Košičanov v zápase a nadviazal tým na hetrik z prvého duelu. Séria sa tak za stavu 1:1 sťahuje do Martina. Psychická výhoda i domáce prostredie bude na strane Martinčanov, favoritom série sú však stále Košičania. "Keď budeme hrať svoj hokej a rýchlo budeme vracať puky späť z vlastného pásma do útoku, tak to zvládneme. Hrať budú iba to, do čoho ich pustíme my. Vôbec sa na to nechceme vykašľať, pretože aj takéto je play off. Sila v našom kolektíve je veľká a určite máme na to, aby sme zvládli oba zápasy v Martine," dodal Marek Bartánus.


Tagy: HC Košice Marek Bartánus MHC Martin Martin Dudáš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: huste.tv

DISKUSIA