Vlhová si vyskúšala olympijský svah: V prvom kole testovala, v druhom letela ako raketa

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: TASR

JONGPJONG - Fisové preteky v slalome žien v kórejskom Jongpjongu mali aj jednu prominentnú účastníčku, Okrem výlučne domácich pretekárok sa vo výsledkovej listine objavila Slovenka Petra Vlhová. Jej cieľom nebol dosiahnutý výsledok, ale "skúška terénu" pred budúcoročnými zimnými olympijskými hrami. Za víťaznou Jin-soul Noh v súčte oboch kôl zaostala o vyše 25 sekúnd. Informuje o tom fis-ski.com vo výsledkovej sekcii.

Víťazka nedávneho slalomu v Aspene v rámci finále Svetového pohára Vlhová prvé kolo absolvovala vo výletnom tempe, v cieli bola o polminúty neskôr ako neskoršia víťazka Noh. V druhom kole však 21-ročná Liptáčka "nakopla" svoje motory napokon bola o takmer 5 sekúnd rýchlejšia ako najlepšia z Kórejčaniek. "Budú tam aj preteky, ale nám v tíme ide o to, aby som sa spustila a vyskúšala si, aké to tam je," uviedla Petra Vlhová pre SITA ešte pred cestou na Kórejský polostrov.

Vlhová ukončila svoju najúspešnejšiu sezónu SP 2016/2017 ako piata najlepšia slalomárka, jedenásta najlepšia "obrakárka" a dokopy jej to vydalo na desiatu priečku v bojoch o veľký glóbus. Na majstrovstvách sveta v St. Moritzi obsadila 4. miesto v slalome a ôsme v obrovskom slalome.

Viac o téme: Petra Vlhová