Mladí sokoli pokorili srbských rovesníkov: Za Slovákov skórovala aj najväčšia hviezda

Radosť hráčov SlovenskaRadosť hráčov Slovenska Zdroj: SITA

SENICA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili pod vedením trénera Pavla Hapala nad rovesníkmi zo Srbska 2:0 v stredajšom medzištátnom prípravnm stretnutí. Po bezgólovom prvom polčase v drese mladých Slovákov skórovali po zmene strán kapitán tímu László Bénes z nemeckej Borussie Mönchengladbach a striedajúci Róbert Polievka zo ŽP Šport Podbrezová.

Duel proti srbskému tímu bol previerkou pre novovznikajúcu slovenskú reprezentáciu do 21 rokov (roč. nar. 1996 a mladší), ktorú čaká na jeseň pod Hapalovým vedením vstup do kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie do Talianska.

Mladí Slováci si v 2. skupine zmerajú sily s favorizovanými Španielmi, ďalej Islanďanmi, Albáncami, Estóncami a Severnými Írmi.

Slovensko "20" - Srbsko "20" 2:0 (0:0) - hralo sa v Senici
Góly: L. Bénes, Polievka
Základná zostava SR "20": A. Jakubech - D. Kružliak, A. Varga, Sipľak, Hancko - Grič, L. Bénes, Káčer - L. Haraslín, F. Balaj, Čmelík

Pavel Hapal (tréner SR "20"): "Zápas sa nevyvíjal dobre, pretože sme nevstúpili do duelu podľa našich predstáv. Srbi boli lepší s loptou, pohyblivejší. Po úvodných 20 minútach sme sa oklepali a vyrovnali sme hru. Boli sme nebezpeční vpredu, zahodili sme stopercentnú šancu, i keď je treba povedať, že aj Srbi si vypracovali príležitosti. V druhom polčase sme ich zaskočili svojou agresivitou. Dobrým pressingom sme získavali loptu, z čoho sme aj strelili gól. Utvorili sme si dosť možností na skórovanie, musíme ešte skvalitniť finálnu fázu, aby to bolo podľa našich predstáv. Získavame poznatky o chlapcoch, lebo sme sa venovali najmä ´dvadsaťjednotke´. Postupne skladáme mozaiku. Niektorí dôležití hráči nám ešte chýbali zo súčasnej ´dvadsaťjednotky´. Sme radi za tento výkon. Každý bude bojovať o miesto v mužstve pre nasledujúcu kvalifikáciu."

László Bénes (stredopoliar a kapitán SR "20", strelec jedného gólu): "Prvý polčas sme nezačali podľa našich predstáv, ale s druhým polčasom môžeme byť spokojní. Som rád, že sme vyhrali 2:0. Musím poďakovať mužstvu, ´Čmelo´ mi perfektne prihral na gól. Hrali sme dobre v defenzíve aj v ofenzíve. Myslím si, že môžeme byť spokojní."

Róbert Polievka (útočník SR "20", strelec jedného gólu): "Prvých desať-pätnásť minút nám trvalo, kým sme sa dostali do pohody. Zišli sme sa tu partia hráčov, ktorí spolu toho veľa neodohrali. Stále sme vo fáze zohrávania. Potrebovali sme sa rýchlo adaptovať a v prvej štvrťhodine sa to prejavilo. Potom sme sa však už oklepali a naša hra bola po zmene strán oveľa lepšia. Pri góle ma Laci (Bénes, pozn.) periférne videl, perfektnou kolmicou ma našiel a už som sa len snažil zakončiť popri srbskom brankárovi. Mám radosť z gólu. Každé víťazstvo pomáha. Toto mužstvo má veľké ambície a kvalitu, dnešné víťazstvo nám môže len pomôcť nadobudnúť zdravé sebavedomie pred ďalšími zápasmi, ktoré nás čakajú."

Viac o téme: Slovensko Srbsko