Liberec s Lašákom v bráne zažil tretinu hrôzy, Třinec udržal nádej v predĺžení

Liberec nezvládol prvý mečbalLiberec nezvládol prvý mečbal Zdroj: facebook Bílí Tygři Liberec

LIBEREC - Hokejisti Liberca prehrali v stredajšom domácom piatom súboji štvrťfinále play off najvyššej českej súťaže s Plzňou 3:5.

Domáci síce viedli po prvej tretine 3:1 aj zásluhou bodov Slovákov Milana Bartoviča (1+1) a Branka Radivojeviča (0+1), ale hostia v druhom dejstve strelili štyri góly a znížil stav série na 2:3 na zápasy.

Liberec - Plzeň 3:5 (3:1, 0:4, 0:0) - stav série 3:2
Góly: 7. Valský (BARTOVIČ), 9. Bulíř (RADIVOJEVIČ), 16. BARTOVIČ - 21., 30. a 38. Indrák, 5. Lev, 35. Stach
Ján Lašák (Liberec) chytal od 30. min.

Třinec - Chomutov 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:3
Góly: 5. DRAVECKÝ, 35. Hrňa, 89. Cienciala - 31. VALACH, 48. Kampf (D. SKOKAN)
Peter Hamerlík (Třinec) odchytal celý zápas. Ján Laco (Chomutov) odchytal celý duel.

o udržanie - 6. kolo:

Olomouc - Pardubice 8:2 (3:1, 1:1, 4:0)
Góly: 4. Mrázek (SKLADANÝ), 11. Eberle, 16. Burian, 21. SKLADANÝ, 43. Fořt, 44. Kotala, 55. Škůrek (SKLADANÝ), 56. Spurný - 8. Hubáček, 26. Nahodil

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Bílí Tygři Liberec