VIDEO Miklík sa vo Fínsku blysol ďalším gólom, Godla hrdinom KalPy

Michel MiklíkMichel Miklík Zdroj: jypliiga.fi

HELSINKI - Gól slovenského reprezentanta Michela Miklíka nestačil tímu JYP Jyväskylä, ktoré podľahlo domácemu tímu HPK Hämeenlinna 1:2 v piatkovom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej fínskej hokejovej súťaže. Miklík otvoril skóre duelu v 6. min počas presilovej hry, ale Hämeenlinna vývoj stretnutia otočila vo svoj prospech a vyrovnala stav série hranej na štyri triumfy na 1:1.

Slovenský brankár Denis Godla doviedol jeho tím KalPa Kuopio k triumfu 3:2 po predĺžení nad Pelicans Lahti. KalPa vo štvrťfinálovej sérii vedie už 2:0. Godla si pripísal 21 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Prvom bol domáci dvojgólový strelec Kimi Koivisto

Výsledky piatkových druhých stretnutí štvrťfinále najvyššej fínskej hokejovej súťaže Liigy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Hämeenlinna - JYP Jyväskylä 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - stav série 1:1
Michel Miklík (Jyväskylä) 1+0

Pelicans Lahti - KalPa Kuopio 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série 0:2