VIDEO Holandská pohroma na Balkáne, Gréci blízko senzácie a hviezdny Ronaldo v superforme

Hráči Bulharska sa tešia z góluHráči Bulharska sa tešia z gólu Zdroj: SITA

SOFIA - Holandskí futbaloví reprezentanti si vážne koledujú o druhú absenciu na vrcholnom podujatí v rade. V sobotu prehrali v Sofii s domácimi Bulharmi 0:2 v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska, oživili spomienky na neprítomnosť na vlaňajšom kontinentálnom šampionáte vo Francúzsku.

Oba góly Bulharov strelil 27-ročný Spas Delev z poľského klubu Pogoň Štetín, a to už v úvodnej dvadsaťminútovke. "Oranjes" po polovici bojov figurujú na štvrtej priečke v tabuľke so 7 bodmi za Francúzmi (13), Švédmi (10) a práve Bulharmi (9). Francúzi súbežne triumfovali v Luxembursku nie úplne výrazne 3:1. Strelecky sa presadili dvakrát Olivier Giroud a raz Antoine Griezmann. Z pokutového kopu kontroval Aurélien Joachim.

Prekvapením je aj domáca remíza Belgicka 1:1 v Bruseli v H-skupine proti Grécku, ktoré od 65. min bolo bez vylúčeného Panagiotisa Tachtsidisa, ale veľmi dlho si udržiavalo nepatrný náskok. Hosťom ho krátko po polčasovej prestávke zabezpečil Konstantinos Mitroglou, domácich v závere spasil Romelu Lukaku. Dokonalý obrat sa už nekonal, hoci Gréci napokon dohrávali aj bez Georgiosa Tzavellasa. Belgicko vedie o dva body práve pred Gréckom, na tretiu Bosnu a Hercegovinu má tri body k dobru

Úradujúci majstri Európy Portugalčania v B-skupine zdolali Maďarov 3:0 v Lisabone. Double dosiahol tradičný autor Cristiano Ronaldo, pridal sa k nemu André Silva. Portugalsko však stále zaostáva o tri body za vedúcim Švajčiarskom.

LUXEMBURG
Luxembursko - Francúzsko 1:3 (1:2)
Góly: 34. Joachim (z pok. kopu) - 28. a 77. Giroud, 37. Griezmann (z pok. kopu)

SOFIA
Bulharsko - Holandsko 2:0 (2:0)
Góly: 5. a 20. Delev

BRUSEL
Belgicko - Grécko 1:1 (0:0)
Góly: 89. R. Lukaku - 46. K. Mitroglou, ČK: 65. Tachtsidis po 2. ŽK, 90.+ Tzavellas (obaja Grécko) po 2. ŽK