VIDEO Česi proti outsiderovi prepísali reprezentačnú históriu, Nemecko prvýkrát inkasovalo

Česko dominovalo na pôde outsidera zo San Marina Česko dominovalo na pôde outsidera zo San Marina Zdroj: twitter.com - Fotbalová repre ČR

SERRAVALLE - Českí futbalisti odohrali v San Marine výsledkovo najvydarenejší polčas v samostatnej histórii. Národný tím Česka ovládol úvodné dejstvo zápasu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Serravalle pomerom 5:0 a o jeden gól prekonal svoj rekord.

Doterajším maximom bola polčasová výhra 4:0, na ktorú Česi dosiahli štyrikrát v samostatnej histórii. Rekordný zápis proti jednému z rebríčkovo najhorších tímov sveta vylepšili českí reprezentanti vďaka dvom gólom Antonína Baraka a ďalším trefám Vladimíra Daridu, Theodora Gebre Selassieho a Michaela Krmenčíka.

Nemci si v ďalšom zápase C-skupiny v Baku poradili s Azerbajdžanom 4:1. Síce inkasovali prvý gól v prebiehajúcej kvalifikácii, no strelili ich už 20 a s piatimi výhrami z piatich duelov kraľujú tabuľke. O dva góly sa postaral Andre Schürrle, ďalšie pridali Thomas Müller a Mario Gomez. Za domácich napol sieť Dimitrij Nazarov.

Arménsko zdolalo v E-skupine Kazachstan 2:0. Stav bol dlho nerozhodný, no v 64. minúte videl Sergij Malij červenú kartu a domáci využili presilovku gólmi Henrika Mchitarjana a Arasa Özbiliza.

SERRAVALLE
San Maríno - Česko 0:6 (0:5)
Góly: 17. a 24. Barák, 19. a 77. Darida (druhý z pok. kopu), 26. Gebre Selassie, 43. Krmenčík