Sagan sa stará o ďalšie cyklistické nádeje Slovenska: Talent roka s fantastickým výsledkom

Matúš ŠtočekMatúš Štoček Zdroj: cycling-info.sk

GENT - Na prvom juniorskom cyklistickom Ncupe Gent-Wevelgem v Belgicku obsadil slovenský reprezentant Matúš Štoček po 129 km jazdy 5. miesto. Talent roka a cyklista žilinskej CyS Akadémie Petra Sagana dosiahol rovnaký čas ako víťazný Rakúšan Ludvig Anton Wacker (3:09:02 h). Druhý skončil domáci reprezentant Michiel Hillen, tretí Talian Davide Ferrari. Ostatní slovenskí juniori prišli do cieľa v pelotóne, ktorý za vedúcou skupinou zaostal o 24 sekúnd.

"Pretekalo sa hneď od štartu. Keďže to bol prvý svetový pohár v tomto roku, nik nevedel, čo čakať. Takže sa naozaj išli ´bomby´, prvá hodina mala priemer 46 km/h. Zo začiatku to bolo dosť nervózne. Keď sa približne 15 km do cieľa išiel ´terezín´, každý mal toho dosť. Vtedy nastúpil Nór, skúsil som ísť aj ja spolu s jedným Belgičanom, neskôr si nás došli ešte ďalší piati chalani. Spolupracovali sme a podarilo sa nám to udržať až do cieľa. V závere som mal toho dosť, takže za piate miesto som naozaj vďačný. Trénoval som podľa pokynov, preteky sú však úplne iná situácia. Za piate miesto sú už aj body do svetového pohára, čo je veľké plus. O dva týždne je Roubaix, čo je ďalší podobný masaker s dlažobnými kockami, tak uvidíme,“ opísal svoje dojmy Matúš Štoček.

V juniorskej súťaži žien Lucia Michaličková obsadila 40. miesto s odstupom 55 sekúnd na víťazku Georgi Pfeifferovú z Anglicka.

Viac o téme: Matúš Štoček Ludvig Anton Wacker Michiel Hillen