VIDEO Zvolen zdolal Žilinu po predĺžení: Dramatickú sériu rozhodne siedmy zápas

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet ŽilinaHKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina Zdroj: SITA

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena sa udržali v hre o postup do semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017. Za nepriaznivého stavu 2:3 na zápasy zvládli pondelňajší domáci duel proti Žiline, ktorú zdolali 3:2 po predĺžení. O poslednom postupujúcom medzi najlepšie štyri tímy súťaže sa rozhodne až na žilinskom ľade. Víťaz siedmeho duelu sa pridá k už istej trojici semifinalistov Banskej Bystrici, Nitre a Martinu.

Šiesty štvrťfinálový zápas mal kuriózny začiatok, slnko spomedzi žalúzie svietilo rovno do očí brankára Tomeka a muselo sa 10 minút čakať, kým prestane. Prvá tretina sa niesla v znamení opatrnosti, už tradičného nevýrazného výkonu Žilinčanov a z toho vyplývajúcej prevahy Zvolenčanov. Zaslúžene sa aj radovali z prvého gólu, v 16. min sa oň zaslúžil Novák v presilovke, keď vyrazený puk po strele Hraška trafil do siete. Domáci vynikli v početnosti striel s jasným pomerom 16:4 a aj v množstve šancí, v 5. min Kelemen nepremenil samostatný nájazd a po zákroku brankára Tomeka ešte v poslednej chvíli odpálil puk spred čiary Rogoň. Sľubná bola aj strela Hraška v 6. min i pokus Nováka, v 13. min spálil šancu Habšuda a vzápätí úsilie Petráša skončilo bolestivým úderom do jeho tváre.

Žilinčania si nič vážne nevypracovali a očakávalo, že v druhej tretine sa zbavia malátneho korčuľovania. Domácim chýbala opora, zranený kapitán Puliš, o to viac pridali na bojovnosti. V 25. min mali šťastie, keď v presilovke strelu voľného J. Juríka zneškodnil Baroš. Z následného trvalého tlaku vydolovali 'rytieri' druhý gól a v sérii už štvrtýkrát vyhrávali 2:0. Od modrej zamieril Mráz a voľný Lušňák pred bránkou puk jemne stečoval za chrbát Tomeka. Diváci sa vzrušili aj pri bitke Petráša a Švihálka v 29. min, pri ktorej vzplanuli vášne aj u trénera Jančušku na žilinskej striedačke. V 30. min boli po chybe domácej obrany blízko ku kontaktnému gólu J. Jurík a Juraško, brankár Baroš mal plné ruky práce aj pri bombe Hovorku, ktorú efektne zneškodnil. Na lavičke Žiliny to vrelo aj po tom, čo si šiel sadnúť za hráčsku lavičku Hruška a rozhodca vykázal zo striedačky asistenta trénera Stanislava Škorvánka. V oslabení trafil onedlho po samostatnom nájazde v 36. min Konečný žŕdku a od zlosti dolámal hokejku. Priebeh zdramatizoval v 38. min Stupka, najskôr netrafil úplne prázdnu bránku, no na druhý raz už Baroša prekonal.

V tretej tretine sa v 46. min v oslabení krásne uvoľnil v brejku Lušňák, našiel v nájazde Mráza, no gólu Tomek zabránil a 'vlci' si neustále udržiavali nádej na zvrat a ukončenie série. Po obrovskej chybe zvolenskej obrany v 52. min zabudnutý Hruška pred bránkou vyrovnal a vypätie na oboch stranách vyvrcholilo ďalšou bitkou v 55. min s Handlovským a Petrášom. A bol to Handlovský, ktorý priľahol Petráša a dosť nezmyselne ho udieral bezmocného na ľade. Po opatrnom závere sa rozhodovalo v 20-minútovom predĺžení, najskôr hosťujúci Rogoň mal v 61. min na hokejke rozuzlenie, v 64. min J. Jurík trafil strelou od modrej žŕdku, v 66. min však už trestné strieľanie Mráz za faul od Jurašku premenil a poslal sériu do siedmeho zápasu.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) - stav série 3:3
Góly: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, P. Zuzin), 66. B. Mráz (tr. strieľanie) - 38. Stupka (V. Čížek), 52. Hruška (Marek Hovorka, Handlovský)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše 29. Švihálek (Žilina) 10 min OT, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Korba, Jobbágy, 2090 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - Andersons, Hraško, M. Novák, Habšuda, T. Valenta, Homer, D. Krejči, Plechanov - P. Zuzin, B. Mráz, Lušňák - Matis, S. Petráš, Síkela - L. Novák, L. Jurík, Šišovský - Dubeň, Jakubík, Kelemen
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, E. Švec, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Viac o téme: HKM Zvolen MsHK Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA