VIDEO Češka Plíšková v Miami o finále: Chorvátska veteránka na ňu tentokrát nestačila

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: TASR

MIAMI - Česká tenistka Karolína Plíšková sa stala prvou semifinalistkou dvojhry na turnaji WTA v Miami. Vo štvrťfinále si ako nasadená dvojka poradila s Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou 6:3, 6:4. Druhá nasadená Češka tentoraz chorvátsku veteránku porazila za necelú hodinu a štvrť a po prvýkrát si na Floride zahrá semifinále.

Jej súperkou môže byť česká reprezentačná kolegyňa Lucie Šafářová, ktorú čaká štvrťfinálový zápas s bývalou svetovou jednotkou Caroline Wozniacki z Dánska.

"Je úžasné, že som sa tu prvýkrát dostala do semifinále," povedala v rozhovore na kurte Plíšková, ktorá si vylepšila tohtoročnú bilanciu na 23 výhier a tri porážky. "Už som tento rok odohrala veľa zápasov, veľmi si teraz verím a hrám výborný tenis."

Dvadsaťpäťročná svetová trojka začala zápas výborne a čoskoro viedla 4:1. Hladký záver setu si skomplikovala dvoma prehratým servismi, pri svojom podaní ale nezískala bod ani o desať rokov staršia súperka. Ďalšie problémy prišli v druhom sete, v ktorom sa Chorvátka po úspešnom brejku ujala vedenia 4:2, Plíšková ale dokázala otočiť.

Na rozdiel od trojsetovej nešťastnej bitky vo štvrťfinále v Melbourne tentoraz česká jednotka robila menej chýb a slávila výhru vo dvoch setoch. "Zase to bol vyrovnaný zápas a konečne som ju porazila. V koncovke druhej sady som mala trošku šťastie, ale aj to je potrebné. Snažila som sa hrať agresívnejšie než ona a nedávať jej toľko času, pretože je odzadu nebezpečná," povedala Plíšková, ktoré si zahrala semifinále aj na predchádzajúcom turnaji v Indian Wells.

Karolína Plíšková (2-ČR) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) 6:3, 6:4

Caroline Wozniacka (Dán.-12) - Lucie Šafářová (ČR) 6:4, 6:2