Obrovská tragédia ho stála život: Cyklista po zrážke s autom zahynul, preteky zrušené!

Mike HallMike Hall Zdroj: independent.co.uk

CANBERRA - Smrť jedného z pretekárov bola dôvodom zrušenia ultracyklistických pretekov Indian Pacific Wheel, ktoré sa jazdia na 5500 km naprieč Austráliou z Perthu do Sydney. Organizátori v piatok ráno vydali smutnú správu, že britský cyklista Mike Hall podľahol zraneniam po zrážke s autom. Incident sa odohral na Monaro Highway v blízkosti Williamsdalu.

Tridsaťpäťročný Mike Hall smeroval na sever k hraniciam s Novým Južným Walesom a v čase smutnej udalosti bol na druhom mieste za Belgičanom Kristofom Allegaertom. Preteky sa začali 18. marca v západoaustrálskom Fremantle neďaleko Perthu za účasti 70 pretekárov, najlepší v cieli pri svetoznámej budove opery v Sydney sa očakávali práve teraz v piatok. Policajné zdroje uviedli, že nehoda sa odohrala ešte pred východom slnka a že v čase udalosti nebola hmla. "Preteky rušíme s okamžitou platnosťou. Všetci prežívame ťažké chvíle a súcitíme s rodinou mŕtveho," uviedli organizátori vo svojom stanovisku.

Hall bol jedným z priekopníkov a najsilnejších predstaviteľov ultracyklistiky vo svete a tiež zakladateľ Transkontinentálnych pretekov. Na podujatiach Trans-Am a Tour Divide v USA dosiahol historicky najkvalitnejšie výsledky. Transkontinentálne preteky so štartom vo Veľkej Británii či Belgicku a cieľom na tureckých hraniciach Európy a Ázie po prvý raz zorganizoval v roku 2013, ich dĺžka sa pohybuje od 3200 do 4200 km. Ich vlaňajšia a v poradí štvrtá edícia evidovala vyše 1000 záujemcov, na štarte sa mohlo predstaviť len 350.

Viac o téme: Mike Hall Indian Pacific Wheel