VIDEO Kanonier Bilbaa dosiahol magickú hranicu, Atlético po výhre priebežne na tretiu priečku

Atlético po výhre nad Málagou poskočilo na tretiu priečku Atlético po výhre nad Málagou poskočilo na tretiu priečku Zdroj: atleticodemadrid.com

MADRID - Futbalisti SD Eibar vyhrali v úvodnom sobotňajšom zápase 29. kola španielskej La Ligy na trávniku FC Villarreal 3:2. V tabuľke so 44 bodmi poskočil na siedmu priečku, Villarreal je piaty so 48 bodmi.

Domáci síce po prvom polčase viedli po presnom zásahu talianskeho stredopoliara Roberta Soriana, no v druhom dejstve hostia troma gólmi otočili priebeh. Soriano minútu pred koncom riadneho hracieho času ešte strelil kontaktný gól, ale hostia si už výhru ustrážili.

V ďalšom zápase Athletic Bilbao zvíťazil na trávniku poslednej Osasuny 2:1 a v tabuľke je siedmy, pričom na pohárovú Európu stráca bod. Hostí poslal do vedenia Aritz Aduriz a bol to jeho 100. ligový gól za Bilbao.

Atlético Madrid poskočilo priebežne na tretiu priečku tabuľky po triumfe na ihrisku Málagy 2:0. O tri body pre hostí sa postarali Koke a Filipe Luis.

FC Villarreal – SD Eibar 2:3 (1:0)
Góly: 18. a 89. Soriano - 48. Leon (z 11 m), 54. Kike, 77. Inui, 15.832 divákov.

Osasuna Pamplona - Athletic Bilbao 1:2 (0:2)
Góly: 79. Leon - 12. Aduriz, 44. Williams, 15.694 divákov

Real Sociedad San Sebastián – CD Leganés 1:1 (0:1)
Góly: 53. Juanmi – 29. Szymanowski

CF Málaga - Atlético Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 26. Koke, 74. Luis

Viac o téme: Athletic Bilbao Aritz Aduriz Atlético Madrid CF