VIDEO Hamšík parádou dostal divákov do varu: Emócie, pri ktorých plesá srdce každého Slováka!

Marek Hamšík strelil Juventusu parádny gólMarek Hamšík strelil Juventusu parádny gól Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Prvá z dvoch konfrontácií talianskeho futbalového šampióna s vicemajstrom v priebehu štyroch dní sa skončila nerozhodne. V nedeľu aj vďaka parádnemu gólu slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka remizoval vicemajster SSC Neapol doma s Juventusom Turín 1:1 v 30. kole Serie A. Už v stredu sa oba špičkové kluby stretnú v odvete semifinále Coppa Italia opäť na Sao Paolo, "Hamšíkovci" sa pokúsia zmazať manko 1:3 z prvého súboja v Turíne.

Hamšík bol opäť ústrednou postavou domácich, hoci SSC inkasoval už v 7. minúte z kopačky Samiho Khediru, domáci boli v ďalšom priebehu lepší a v 60. minúte po nádhernej akcii Hamšíka vyrovnali. Na internete sa objavili elektrizujúce zábery, ktoré potešia srdce každého slovenského fanúšika. Svedčia o tom, že slovenský kapitán je pod Vezuvom skutočnou modlou a domáci fanúšikovia ho naozaj zbožňujú.

Celý štadión San Paolo po góle začal skandovať meno nášho najlepšieho futbalistu

"Myslím si, že sme boli lepším tímom, zaslúžili by sme si vyhrať. Juventus bol stiahnutý, väčšinou sa iba bránil. Pre nás to bolo lichotivé. Znamenalo to, že sa obával našich útokov," citoval 29-ročného kapitána Neapola jeho oficiálny web. "Škoda, že sme nepridali druhý gól. V nedeľu sme mali na to, aby sme zdolali Juve. Tento duel je minulosť, musíme sa sústrediť na stredajší pohárový duel opäť proti turínskemu tímu. Radi by sme vymazali dvojgólový náskok súpera," dodal Hamšík, ktorý absolvoval jubilejný 350. duel v Serie A.

Marek Hamšík Galéria fotiek (14) Zdroj: sscnapoli.it

Celkovo v drese Neapola zaznamenal v 443 súťažných dueloch 111 gólov. Na Diega Maradonu, najlepšieho strelca SSC, stráca už iba štyri góly. "Som rád, že som sa opäť priblížil k Diegovi, no nemyslím na to. Keď to má prísť, tak to príde. Moje myšlienky teraz smerujú na semifinálový duel Talianskeho pohára," uviedol Hamšík, ktorý vystriedal v 76. minúte pre svalové problémy.

Viac o téme: SSC Neapol Juventus Turín Marek Hamśík
  • Zdroj: športky, TASR