VIDEO Liptáci splnili misiu a zostávajú v Tipsport lige, Dukla vynulovala Skalicu

Na snímke zľava Roman Durný a Tomáš Nádašdi (obaja Liptovský Mikuláš) a Tomáš Škvaridlo (Detva)Na snímke zľava Roman Durný a Tomáš Nádašdi (obaja Liptovský Mikuláš) a Tomáš Škvaridlo (Detva) Zdroj: TASR

DETVA - Hráči tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš si zahrajú hokejovú Tipsport ligu 2016/2017. Liptáci totiž zvíťazili v piatok na ľade Detvy v piatkovom stretnutí 10. kola play-out najvyššej slovenskej súťaže 5:2 a v predstihu sa stali víťazmi baráže.

Prvá tretina duelu skončila nerozhodne po presných zásahoch domáceho Tomáša Škvaridla a hosťujúceho Michala Kabáča. Hráči Liptovského Mikuláša rozhodli o svojom triumfe v druhom dejstve, v ktorom strelili tri góly.

Postupne sa strelecky presadili Matúš Sukeľ, Jakub Langhammer a Andej Lištiak. V 50. min znížil obranca Detvy Martin Šimon, ale o sedem minút neskôr opäť zveľadil náskok Liptákov a stanovil konečný výsledok skúsený kanonier Richard Huna. Detva je v minitabuľke play-out tretia a na druhý Trenčín má odstup jedného bodu.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 10. Škvaridlo (Sládok, J. Žilka), 50. Šimon (L. Říha, T. Török) - 16. M. Kabáč (M. Šiška, Vybíral), 23. M. Sukeľ (Kriška, M. Uram), 24. Langhammer (P. Luža), 31. A. Lištiak (M Šiška, M. Kabáč), 57. Richard Huna
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Šimon - Kabáč (obaja 5 min za údery), presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P.  Stano - Junek, M. Kollár, 850 divákov

Detva: Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, P. Lunter, Jendroľ - Škvaridlo, R. Gašpar, J. Žilka - T. Török, Srnka, L. Říha - Videlka, V. Fekiač, Hrušík - F. Šedivý, J. Petro, Poliaček

Liptovský Mikuláš: Durný - R. Stehlík, Kadlubiak, T. Nádašdi, P. Luža, M. Moravčík, M. Šiška, Mezovský, E. Bagin - Langhammer, Cibák, J. Sukeľ - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - V. Vybíral, M. Kabáč, A. Lištiak - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

Trenčín uspel v Skalici a predbehol Detvu

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:0 nad domácim HK Skalica v piatkovom stretnutí 10. kola play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Hostia strelili po jednom góle v každej tretine duelu. "Vojaci" viedli od siedmej minúty presným zásahom Petra Sojčíka, v druhej časti hry skóroval Matúš Holenda a konečnú podobu výsledku dal v 57. min obranca Lukáš Bohunický. Trenčín sa dostal na priebežné druhé miesto v štvorčlennej minitabuľke play-out, Skalica je posledná.

HK Skalica - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Sojčík (Bulík, Cebák), 33. Holenda (Hossa, Bezúch), 57. Bohunický (Bezúch, Bulík). Rozhodovali: J. Konc, Jonák - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1305 divákov.

Skalica: Košút – Horváth, Škápik – Kukliš, Drahorád – Pavešic, Mikéska – Hílek, Krydl – Vereš, Petráš, A. Kotzman – Janáč, Kučera, Hluch – Kotzman, Dvonč, Brodek – Romančík, Smetana, Ivičič

Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň – Holenda, Cebák – Pač, Bohunický – Pavúl, Pavlikovský – Hossa, Šťastný, Ručkay – Bezúch, Bulík, Sojčík – Gašparovič, Sadecký, Vopelka – Hecl, Švec, Šimun

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HC 07 Orin Detva MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Skalica