VIDEO Chelsea víťazstvom potvrdila post lídra, Tottenham a Manchester City nezaváhali

Marcos Alonso (v strede) oslavuje so spoluhráčmi tretí gól londýnskej ChelseaMarcos Alonso (v strede) oslavuje so spoluhráčmi tretí gól londýnskej Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League na ihrisku Bournemouthu 3:1 a udržali si sedembodový náskok na čele tabuľky.

Favoritovi pomohol v úvode domáci Adam Smith, ktorý si v 17. minúte strelil vlastný gól. Na 2:0 pre Londýnčanov vzápätí zvýšil Eden Hazard. Domácim sa podarilo v 42. minúte zaznamenať kontaktný gól, ale ich šance na akýkoľvek bodový zisk zmaril po zmene strán Marcos Alonso, ktorý dal tretí gól Chelsea.

Tottenham Hotspur vyhral nad Watfordom presvedčivo 4:0 a v tabuľke si poistil druhé miesto. Spurs rozhodli o triumfe už v prvom polčase, ktorý vyhrali trojgólovým rozdielom. Dvoma presnými zásahmi sa blysol kórejský reprezentant Son Heung-Min.

Hráči Manchestru City triumfovali nad Hullom 3:1 a prerušili sériu štyroch zápasov bez výhry. V prvom polčase ich naštartoval hosťujúci Ahmed Elmohamady, ktorý si po polhodine hry strelil vlastný gól. Triumf favorita po prestávke spečatili Sergio Agüero a Fabian Delph.

Liverpool na ihrisku Stoke otočil nepriaznivý priebeh, vyhral 2:1 a poistil si tretie miesto v tabuľke. Víťazný gól zaznamenal v 72. minúte Roberto Firmino.

FC Bournemouth - FC Chelsea 1:3 (1:2)
Góly: 42. King - 17. Smith (vlastný), 20. Hazard, 68. Alonso

Tottenham Hotspur - Watford 4:0 (3:0)
Góly: 44. a 55. Son Heung-Min, 33. Alli, 39. Dier

Manchester City - Hull City 3:1 (1:0)
Góly: 31. Elmohamady (vlastný), 48. Agüero, 64. Delph - 85. Ranocchia

FC Middlesbrough - FC Burnley 0:0

Stoke City - FC Liverpool 1:2 (1:0)