Slovensko s ďalším triumfom: Bezzubí Dáni opäť stroskotali na nepriestrelnom Hudáčkovi!

Július Hudáček opäť vychytal DánovJúlius Hudáček opäť vychytal Dánov Zdroj: ishockey.dk

AALBORG - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj v druhom z dvojice prípravných stretnutí v Dánsku, v sobotu zdolali v Aalborgu domáci výber 2:0. Zverenci trénera Zdena Cígera rovnakým pomerom vyhrali nad severanmi aj vo štvrtok v Odense.

Dáni vstúpili do zápasu lepšie, lepšie korčuľovali a boli strelecky aktívnejší. Slováci mali v prvej tretine veľké problémy v defenzíve a mohli ďakovať brankárovi J. Hudáčkovi, že im na konte inkasovaných gólov svietila po 20 minútach nula. Už v 3. min. sa Boysen rútil sám na Hudáčka, no mieril tesne vedľa ľavej žŕdky. Pri vylúčení Svitanu zovreli Dáni hostí do klieští, slovenský brankár však ukázal svoje umenie pri šanciach Froma a jeho tím potom prežil bez ujmy aj 19-sekundové oslabenie o dvoch hráčov. Domáci mali navrch i v hre 5 na 5, Meyer a Kristensen nechali vyniknúť opäť J. Hudáčka.

V druhej tretine Cígerovi zverenci lepšie zavreli priestor pred vlastnou bránkou a aj ich výkon smerom dopredu sa zlepšil. Naďalej dominovali obaja brankári. V 24. min. sa dostal do sľubnej pozície Regin, tečovaná strela skončila tesne vedľa Hudáčkovej bránky. Pri vylúčení Kristensena Slováci zamkli súpera v jeho obrannom pásme, pokusy Bakoša i Šedivého skrotil Sörensen. Hráči s dvojkrížom na hrudi postupne zlepšili pohyb i dôraz a dočkali sa zaslúženej odmeny.

Nenechajte si ujsť MS mladíkov do 18 rokov, v Poprade a Spišskej Novej Vsi! Lístky si môžete zakúpiť priamo TU!

V 42. min. Cingel potiahol puk do útočného pásma, prihral naľavo Hrnkovi, ktorý presne mierenou strelou k vzdialenejšej žŕdke otvoril skóre. Následne mohli zvýšiť skóre L. Hudáček a Lušňák, v sľubných pozíciách však neuspeli. Ujala sa až bekhendová strela Kudrnu v 48. minúte, ktorá znamenala dvojgólové vedenie Slovákov. Dáni odpovedali nevyužitou obrovskou šancou Mortena Madsena po akcii Regina, domáci útočník trafil konštrukciu bránky. Hokej sa zrýchlil, pred J. Hudáčkom neuspeli Klarskov Nielsen a From, na druhej strane pálil v brejku mimo Bakoš. Severania si potom zobrali oddychový čas, v presilovke zamkli hostí, no J. Hudáček bol stopercentný. V samom závere Cingel minul z uhla prázdnu bránku a Suja trafil spojnicu.

Slovensko si tak vylepšilo vzájomnú bilanciu s Dánskom, s ktorým sa stretne aj v základnej A-skupine MS v Kolíne na Rýnom, na 13 výhier a štyri prehry. Zároveň natiahlo víťaznú sériu s týmto súperom na šesť duelov. Cígerov tím odohrá v záverečnej príprave pred MS ešte šesť stretnutí, v rámci Euro Hockey Challenge ho najbližšie čaká dvojzápas so Švajčiarskom (13. apríla v Trenčíne, 15. apríla v Žiline).

Dánsko - Slovensko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 42. Hrnka (Gernát, Cingel), 48. Kudrna. Vylúčení na 2 min: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1915 divákov.

Dánsko: Sörensen - J. Jensen, Mads Larsen, N. Jensen, Kristensen, O. Lauridsen, Weichel, Gatz Nielsen, Rondbjerg - Morten Madsen, Regin, K. Jensen - Mik. Hojbjerg, Jacobsen, Mar. Hojbjerg - Poulsen, Klarskov Nielsen, Meyer - Boysen, Christensen, From

Slovensko: J. Hudáček – Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Brejčák, Šedivý – Dravecký, L. Hudáček, Bakoš - Kudrna, Cingel, Hrnka – Vandas, Suja, Lušňák - Svitana, Preisinger, Lapšanský - Bartánus

Zdeno Cíger, tréner SR: "V prvej tretine sme boli pod veľkým tlakom, súper začal aktívne, hral veľmi dobre. Nečudoval som sa chalanom, v takom tempe, aké súper od úvodu nasadil, sa veľmi ťažko presadzuje. Z toho vyplývala aj strelecká bilancia, keď sme v prvej tretine vyslali iba štyri strely, z toho dve zo stredného pásma. Dôležité bolo, že sme dánsky tlak ustáli. Julo Hudáček v bránke nás opäť podržal, sálala z neho istota, čo je veľmi dobré. Vlastným zavinením sme si to trošku komplikovali, dostávali sme sa pod tlak, zo začiatku sme vyhadzovali puky ako v prvom zápase, aj vychádzanie z obranného pásma bolo príliš zložité. Od druhej tretiny sme začali hrať jednoducho, využívali sme mantinely, útočníci chodili viac do hĺbky, ako sme si povedali v šatni. Riešili sme situácie aj nahodením puku, lebo stredné pásmo bolo veľmi prehustené. Je pozitívne, že sme zostali trpezliví, chalani pochopili, že iná cesta nevedie, len tvrdo makať a hrať jednoducho."

Július Hudáček (brankár SR): "Dve čisté kontá za sebou, na to brankár potrebuje aj šťastie. Niekedy vám to tam padne v prvej inokedy v poslednej minúte a je po shutoute. Som však spokojný predovšetkým s tým, ako pracovalo celé mužstvo predo mnou. Výsledky zo severu sú dobrým vstupom do ďalších prípravných stretnutí a určite posilnia sebavedomie kolektívu. No nezabudnime, že Dánom prídu siedmi až desiati hráči zo SHL či inej súťaže, aj do nášho kádra pribudnú ďalší hráči, na šampionáte to bude už úplne niečo iné."

Andrej Kudrna (útočník SR): "Zopár vecí nacvičených so spoluhráčmi zo Sparty sme v Dánsku skúsili, ale tento gól vyplynul z tlaku, ktorý sme v tejto fáze vytvorili na domácu obranu. Rátali sme s tým, že v odvete na ľade v Aalborgu na nás Dáni vybehnú, že sa budú snažiť odčiniť štvrtkovú prehru. Tak sa aj stalo, no postupne sa to vyrovnalo a v závere sme už boli lepším tímom. Základom však bolo, že sme ustáli spomenutý úvodný tlak. Na úvod prípravy sú dve víťazstvá v Dánsku povzbudivé."

DAUGAVPILS
Lotyšsko - Bielorusko 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Karaban, 7. Kogalev, 53. Karnauchov

AMIENS
Francúzsko - Švajčiarsko 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)
Góly: 26. a 28. Claireaux, 16. Meunier - 1. P. Suter, 21. Praplan, 31. Löffel, 38. Almond

LILLEHAMMER
Nórsko - Nemecko 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Góly: 21. Reichenberg, 22. Karterud, 29. Thoresen, 51. K. A. Olimb, 59. Trettenes - 33. Plachta, 40. D. Wolf

Viac o téme: Slovensko Dánsko Július Hudáček Zdeno Cíger Euro Hockey Challenge
  • Zdroj: TASR, SITA