VIDEO Barcelona trpí: Neodpískaná penalta, Neymar kvôli vylúčeniu možno príde o El Clásico!

Neymar na ihrisku Málagy inkasoval prvú červenú kartu v drese BlaugranasNeymar na ihrisku Málagy inkasoval prvú červenú kartu v drese Blaugranas Zdroj: espnfc.com

MÁLAGA - Futbalisti FC Barcelona nevyužili v sobotu možnosť bodovo sa dotiahnuť na Real Madrid na čele najvyššej španielskej súťaže. Katalánci prehrali v stretnutí 31. kola na pôde Málagy 0:2 iba pár hodín po tom, ako Real remizoval na domácom štadióne v mestskom derby s Atléticom 1:1.

Rozdiel medzi rivalmi je tak trojbodový, pričom "biely balet" disponuje zápasom k dobru. "Neodpustiteľné, premárnená zlatá príležitosť," lamentoval barcelonský denník Diario Sport. Zverenci Luisa Enriqueho môžu manko ukrojiť o dva týždne na Santiago Bernábeu, ale možno si budú musieť v derby poradiť bez Neymara. Ten videl v 65. minúte červenú kartu po faule na Diega Llorenteho, no hlavný rozhodca Jesus Gil do zápisu uviedol aj jeho sarkastický potlesk smerom k čiarovému arbitrovi, takže Brazílčanovi hrozí predĺženie dištancu na dva súboje. To by znamenalo, že okrem duelu so San Sebastiánom sa nepredstaví ani v Madride.

Prvú žltú kartu inkasoval za zdržiavanie hry pri viazaní šnúrok na kopačkách.

Blaugranas majú po prehre v Málage ťažké srdce na rozhodcu. Od toho totiž v 78. minúte po páde Sergiho Roberta očakávali odpískanie pokutového kopu. Spomalené zábery inkriminovaného momentu ukázali, že hráč bol zrejme v šestnástke a fanúšikovia sa jednoznačne dožadovali penalty: "Jasná penalta! Čo viac ešte chcete?" Rozhodca sa však nenechal obmäkčiť.

Barcelona inkasovala prvý gól od Sandra Ramireza, druhý dostala už v početnej nevýhode. "Hrali sme dobre, ale mali sme to ťažké proti tímu, ktorý sa zatiahol a bránil. Skórovali zo svojho prvého útoku, my sme nezvládli ofsajdovú pascu. Nemyslím si, že výsledok je zaslúžený. Ligová situácia je pre nás teraz o niečo náročnejšia a do konca zostáva menej kôl, budeme však bojovať až do posledného. Je zvláštne, že naše mužstvo, ktoré sa neprezentuje často tvrdými faulmi, trestajú toľkými kartami. Hráči súpera nás okopávajú celý čas a nedostanú ich. Už sme si však zvykli," citovala Enriqueho agentúra DPA.