VIDEO Smoliar Sagan zhodnotil Peklo severu: Dobrá forma a nohy nestačia!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter - Peter Sagan

ROUBAIX - Slovákov Petrovi Saganovi (Bora – Hansgrohe) neprialo šťastie na 115. ročníku najťažšej cyklistickej klasiky Paríž - Roubaix. Dvojnásobný majster sveta doplatil na dva defekty a napokon skončil na 38. mieste so stratou 5:12 min. na víťaza.

Víťazom sa v nedeľu stal Belgičan Greg van Avermaet. Ďalšie priečky za olympijským šampiónom z Ria de Janeiro 2016, ktorý vyhral svoj premiérový monument, obsadili na 257 km trati Čech Zdeněk Štybar a Holanďan Sebastian Langeveld. Sagan vo víťaznej skupine chýbal, hoci počas pretekov niekoľkokrát ukázal svoju silu. Na trati mal dva defekty a najmä ten druhý 30 km pred cieľom mu výrazne skrížil plány.

"Paríž-Roubaix bolo veľmi náročné a rýchle. Moji tímoví kolegovia odviedli počas dňa naozaj skvelú prácu, ale dostal som defekty počas dvoch dôležitých momentov, keď som mal dobrú pozíciu vpredu. Ako som už povedal, potrebujete viac ako dobrú formu a nohy, aby ste vyhrali Paríž-Roubaix. Je to však súčasť cyklistiky a zabojujeme znovu o rok!," uviedol po skončení pretekov. Juraj Sagan obsadil  85. miesto s časovým mankom 18:28 min. Tretí zo slovenskej partie z Bora-Hansgrohe Michael Kolář náročné preteky nedokončil.

Viac o téme: Peter Sagan Paríž - Roubaix
  • Zdroj: športky, SITA, TASR